Подорож Україною
   

   
Волинська область > Володимир-Волинський

Володимир-Волинський. Василівська церква-ротонда. Фото Olga Ivanenko. 2007 р.  
Володимир-Волинський. Василівська церква-ротонда. Фото Olga Ivanenko. 2007 р. Flickr
Успенський собор (1156-1160), Володимир-Волинський.  
Успенський собор (1156-1160), Володимир-Волинський. мiсто Володимир-Волинський
Собор Різдва Христового. Володимир-Волинський.  
Собор Різдва Христового. Володимир-Волинський. Володимир-Волинський
Костел Iоакiма та Анни. Володимир-Волинський. Фото 2005 р.  
Костел Iоакiма та Анни. Володимир-Волинський. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Миколаївська церква. Володимир-Волинський.  
Миколаївська церква. Володимир-Волинський. мiсто Володимир-Волинський
Владимир-Волынский. Земляные валы. Фото 2005 р.  
Владимир-Волынский. Земляные валы. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Володимир-Волинський. Кірха. Фото 2005 р.  
Володимир-Волинський. Кірха. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Володимир-Волинський. Каплиця Св. Володимира. Фото 2005 р.  
Володимир-Волинський. Каплиця Св. Володимира. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Володимир-Волинський. Парк. Фото 2005 р.  
Володимир-Волинський. Парк. Фото 2005 р. Николай Иващенко

Місто Володимир-Волинський – одне із найстаріших міст України, розташоване на правому березі річки Луги, притоки Західного Бугу. Засноване Великим князем київським Володимиром Святославовичем у 988р., місто декілька століть було економічним і політичним центром південно-західної частини Київської Русі, столицею Волинсько-Галицького князівства. Про нього розповідають давні писемні джерела – “Повість временних літ”, “Слово о полку Ігоревім”, “Галицько-Волинський літопис” пам’ятки матеріальної культури, археологічні розкопки давніх поселень.

Перед очима відвідувачів постає величний Свято-Успенський собор (Мстиславів храм), збудований у 1156-1160 рр. за часів Мстислава Ізяславовича, онука Володимира Мономаха. Це єдина пам'ятка архітектури домонгольського періоду, що збереглася на території Волині. В його стінах приймали князівство 17 князів України-Русі. Саме Успенський собор вказується як одне з можливих місць поховання батька Данила Галицького - одного з найхоробріших руських князів, що об’єднав Волинь та Галичину, Романа Мстиславовича. Відвідавши Мстиславів храм можна вгамувати не лише духовну спрагу, поруч у парку "Слов'янський" ось уже понад 1000 років б'є животворне цілюще джерело.

Надзвичайне враження справляє Василівська церква-ротонда ХІІІ-ХV ст., збудована на восьмипелюстковому фундаменті. Ще й досі до кінця не вивчені стилі використані в її побудові. Вона не має аналогів в у світовій архітектурі.

Подорож старою центральною частиною міста, яка з 2001 року відноситься до Державного історико-культурного заповідника “Стародавній Володимир”, познайомить туристів з Собором Різдва Христового 1718-1755 рр.(хвилястий характер побудови цього храму, фланкуючі до нього вежі роблять його унікальним), костелом Іоакима та Анни 1752р., який відрізняється стрункістю архітектурних форм пізнього бароко, Миколаївською церквою 1780 р., будинком з дзвіницею 1494р. (що входить в комплекс Свято-Успенського собору), Собором Святого Юрія Переможця (Георгіївська церква) 1908 р., костелом (Церква св. Йосафата) кін. ХІХ - поч. ХХ ст., історичним музеєм та іншими пам’ятками архітектури і мистецтва.

Продовжується екскурсія оглядом пам’ятників, що розкривають сторінки Другої Світової війни. До обеліску Слави, спорудженого 1965р, в центрі міста. Меморіального комплексу, де в роки війни знаходився фашистський концентраційний табір для військовополонених “Офлаг-365” та лінії укріпрайону, збудованої легендарним інженером генерал–лейтенантом Дмитром Карбишевим.

На південних околицях міста знаходиться одне з унікальних і частково досліджених науковцями городище села Зимне. Саме тут знаходиться і древня православна обитель, заснована Володимиром Великим за часів Київської Русі – Зимненський Святогорський Святоуспенський монастир, який у 2001р. відзначав своє 1000-ліття.

За 10 км від міста у містечку Устилуг можна відвідати музей - садибу всесвітньо відомого композитора Ігоря Стравінського, де написані його найкращі музичні твори.

А завітавши до міста у липні, в День Святого Рівноапостольного князя Володимира, ви зможете відчути неповторну атмосферу всезагального міського свята – Дня міста і побувати на відомому далеко за межами Волині фестивалі „Володимир” та Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців.

Джерела: Володимир-Волинський       08.2007


Василівська церква

Володимир-Волинський історичний музей

Володимир-Волинський краєзнавчий музей

Земляні вали замку

Костел Якима і Ганни

Миколаївська церква

Собор Різдва Христового

Успенський собор (Мстиславів храм)


Красавица — иначе о ней не скажешь. Ну да, возможно, в чем-то не современная, несколько меланхоличная... Но зато какая поэтичная, с какой древней и славной родословной, с каким богатейшим наследием! А какие у нее глаза!.. Настоящие озера — чистые, глубокие, завораживающие... Но нырять в них следует осторожно. В прямом смысле. Ведь речь идет о родине знаменитого Свитязя — славной Волыни.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2007


Галина ТОДОРЕНКО        Волынский звон

Брррр... холодно, снег на дворе, зубы вытанцовывают какой-то затейливый танец. Ну, разве можно куда-то ехать?! Но если все-таки не полениться, можно взять курс прямиком на Волынь. Ведь этот край интересен в любое время года. Главное одеться по погоде – теплую куртку с шапкой не забыть.

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2007


«Раптом я увіч побачила: саме цією сокирою вбивають людину – це було як на екрані, і одягнені всі були по-давньому», – сказала мені, показуючи на поіржавілий виріб майстрів Київської Русі, працівниця музею у Володимирі-Волинському. І додала: «Можна було б списати це видиво на мою фантазію. Але те саме бачила моя сестра, якій я не розповідала про це». От і не вір у передачу інформації лептонними полями чи у закони невидимого світу...

Збережений текст      джерело: газета Вечірній Київ      2005


Павлина СЕМИВОЛОС        НЕ ГЛЯДИТ ТУРИСТ В ОЗЕРА СИНИЕ…

Она действительно синеглазка. И не только потому, что территория области «инкрустирована» более чем двумястами озерами. Нигде больше вы не увидите так много уникальных деревянных церквей ХVI—XVIII ст...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


Андрей Тычина        Шацкие озёра и не только

Выдалось у нас 3 свободных дня, кои и решили посвятить проверке местности в районе Шацких озёр. А заодно и несколько достопримечательностей по дороге окинуть взором, которые ранее ускользнули от нашего внимания. Собирались выехать в пятницу утром, заглянуть во Владимир-Волынский, затем добраться до Свитязя, где устроится на две ночи у озера, а по дороге домой заскочить ещё в Острог. Но всё сразу же пошло наперекосяк – жестокий рок совершил над нашими планами акт вандализма...

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2004


Список історичних міст України з датами заснування, або першими писемними згадками з різних джерел. Затверджений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2003