Подорож Україною
   

   
Крим > Севастополь > Національний заповідник "Херсонес Таврійський"

Херсонес.  
Херсонес. io.com.ua
Херсонес.  
Херсонес. io.com.ua
Херсонес.  
Херсонес. io.com.ua
Херсонес.  
Херсонес. io.com.ua
Херсонес Таврійський. Фото 2007 р.  
Херсонес Таврійський. Фото 2007 р. io.com.ua

Очевидно, перлиною Севастополя є Національний заповідник «Херсонес Таврійський», який розкинувся між двома бухтами. Залишки античного міста і заповідна територія прадавнього Херсонеса належать як до національних святинь, так і до видатних пам'яток світової цивілізації. Недаремно унікальні руїни Херсонеса були зображені на першій одногривневій купюрі. Національний заповідник «Херсонес Таврійський», поряд ще з низкою інших українських об'єктів культурної та природної спадщини, внесений до попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (так званий Tentative List). Тут щороку працюють по кілька археологічних експедицій, а цілеспрямовані археологічні розкопки розпочалися у 1827 році.

Джерела: Музеи Севастополя, Музейний простір України, Газета "Україна молода"       01.2008В период отпусков трасса на Крым напоминает фильм-катастрофу, в котором люди изо всех сил пытаются убежать от вулкана, который вот-вот начнет извергаться. Спасаться все как один решили на морском побережье. Там можно поживиться вкусным татарским чебуреком, сесть на водный мотоцикл и заехать как можно дальше в море или переждать жару с аквалангом среди рыб.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2007


Іван ЛЕОНОВ        Україна антична

Журналісти «УМ» здійснили подорож місцями давньогрецьких колоній у Північному Причорномор'ї

Збережений текст      джерело: Газета "Україна молода"      2007


Жители древнего Херсонеса имели проблемы с зубами, страдали авитаминозом и заболеванием, похожим на туберкулез. К таким выводам пришла совместная украинско-американская археологическая экспедиция, занимающаяся раскопками в Херсонесе

Збережений текст      джерело: ПОДРОБНОСТИ.UA      2006


Очевидно, перлиною Севастополя є Національний заповідник «Херсонес Таврійський», який розкинувся між двома бухтами. Залишки античного міста і заповідна територія прадавнього Херсонеса належать як до національних святинь, так і до видатних пам'яток світової цивілізації. Недаремно унікальні руїни Херсонеса були зображені на першій одногривневій купюрі.

Збережений текст      джерело: Газета "Україна молода"      2006


Перелік історико-культурних заповідників України, їхні адреси та дати створення.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2005


ФЕНОМЕН ХЕРСОНЕСА: У гості до стародавніх еллінів

Збережений текст      джерело: газета Вечірній Київ      2005


Валентина ГАТАШ        С ОДНОГРИВНЕВОЙ КУПЮРЫ — В СПИСОК ЮНЕСКО

Херсонес... На территории этого древнего полиса можно исследовать судьбы сразу нескольких цивилизаций. Исследована примерно треть его территории — и это более чем за полтора столетия непрерывных раскопок!..

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


Кирило Касаткін        Севастополь починався з Херсонеса

На березі, між Чорним морем і руїнами Херсонеса, між двома кам’яними стовпами висить дзвін. Він став символом Національного заповідника «Херсонес Таврійський»

Збережений текст      джерело: газета Вечірній Київ      2004