Подорож Україною
   

   
Волинська область

Луцьк. Замок Любарта. Фото madkot.  
Луцьк. Замок Любарта. Фото madkot. Сайт ukrfoto.net
Луцький замок, Владича вежа. Фото 2006 р.  
Луцький замок, Владича вежа. Фото 2006 р. Николай Иващенко
Петропавлівський костел, Луцьк. Фото 2008 р.  
Петропавлівський костел, Луцьк. Фото 2008 р. Николай Иващенко
Луцьк. Замок Любарта. Фото fotosergio.  
Луцьк. Замок Любарта. Фото fotosergio. Сайт ukrfoto.net
Луцьк, кірха. Фото 2006 р.  
Луцьк, кірха. Фото 2006 р. Николай Иващенко
Володимир-Волинський. Василівська церква. Фото 2005 р.  
Володимир-Волинський. Василівська церква. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Свято-Успенський собор  (Мстиславів храм). Володимир-Волинський.  
Свято-Успенський собор (Мстиславів храм). Володимир-Волинський. Володимир-Волинський
Зимненский монастырь. Успенская церковь. Фото 2005 р.  
Зимненский монастырь. Успенская церковь. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Зимненский монастырь. Фото 2005 р.  
Зимненский монастырь. Фото 2005 р. Николай Иващенко
Зимненський Святогірський Успенський монастир. Фото Ілля Гуз. 2007 р.  
Зимненський Святогірський Успенський монастир. Фото Ілля Гуз. 2007 р. Подорож Україною
Олика, Троїцький костел (колегіата). Фото 2007 р.  
Олика, Троїцький костел (колегіата). Фото 2007 р. io.com.ua
Озеро Свитязь, Шацкие озера.  
Озеро Свитязь, Шацкие озера. io.com.ua
Закат на Шацких озерах.  
Закат на Шацких озерах. io.com.ua

Волинська область розташована на північному заході України і межує на заході з республікою Польща, на півночі - з республікою Білорусь, на сході - з Рівненською областю, на півдні - з Львівською областю.

За природними умовами Волинь ділиться на три зони: північно-поліську, південнополіську й лісостепову. Найбільшою є північнополіська зона, яка займає три четвертих території області. Характер­ною особливістю цієї зони є рівнинна низина, яка здебільшого покри­та лісом і болотами. Південнополіська і лісостепова зони розташо­вані на Волинсько-Подільській височині, що характерна хвилястим рельєфом і пагорбами різної висоти.

В піснях Волинський край поетично називають голубооким. Дійс­но, тут є 220 великих і малих озер. Найбільші серед них – Світязь, Пулемецьке, Турське. Налічується майже 130 річок і річечок. На Півночі тече ріка Прип"ять з притоками Вижівкою, Туріею, Стоходом. Однією з них є річка Стир, яка пересікає своїм руслом обласний центр. Всі ці ріки несуть свої води в Дніпро, а далі - в басейн Чорного моря.

На заході області вбирає в себе ряд приток ріка Західний Буг, яка несе свої води в басейн Балтійського моря. Отже, через Волинь проходить водорозділ між річками басейнів двох морів. Загальна про­тяжність річок на території області становить понад три тисячі кілометрів. В озерах, річках, інших водоймах Волині водиться 35 ви­дів риб, зокрема, короп, карась, лящ, сом, окунь, вугор, лин, судак, щука, марена, товстолобик і т.д. Волинь - уся в гаях і лісах. Понад 700 тисяч гектарів тут зай­мають хвойні і змішані ліси, зелені насадження. Найбільш поширені лісові породи - сосна, ялина, дуб, береза, вільха, граб, ясен, клен та інші. Зустрічаються унікальні породи дерев: модрина євро­пейська, дуб черешковий і червоний, кедр сибірський, пірамідальна і кульоподібна туя. Тваринний світ представляють лосі, благородні олені, косулі, зайці, дикі кабани, вовки, лисиці і рідкісні - зубри, бобри, видри, чорні лелеки, сірі чаплі, фазани, тетеруки, глухарі та інші.

Ретельно оберігає для нинішнього і прийдешніх поколінь реліктові види фауни і флори, неповторний світ поліської природи створений десять років тому Шацький національний парк, який розкинувся на площі понад 32 тисячі гектарів.

Волинь - древня земля, невід’ємна частина України. Ряд істо­риків вважають, що її назва походить від міста "Велиня", про яке згадують давні літописи. Знаходилося місто Велинь більш як за 20 кілометрів на захід від нинішнього Володимира-Волинського, побли­зу гирла річки Гучви, яка впадає в Західний Буг. Від назви міста походить і назва краю та племені, що його населяло. Згадує народ "валінана" арабський мандрівник Аль-Масуді, що жив в Х столітті. Волинянами-дулібами називали племена, які проживали у верхівцях Західного Бугу, Прип"яті.

Першу писемну згадку про волинян в історичних джерелах дав­ньої України-Руси знаходимо в найдавнішому літописі - "Повісті ми­нулих літ", де вказується місце проживання тодішніх волинських племен: "...бужани сиділи по Бугу, а потім же волиняни". І далі: "Дуліби тоді жили по Бугу, де нині волиняни...".

В різні часи Волинню називали різні території. Двісті років тому була утворена Волинська губернія, яка включала нинішню Волинську, Рівненську, значну частину Житомирської, Кременецького району Тернопільської областей.

Волинь багата різноманітними пам"ятками археології, зокрема, часів пізнього палеоліту, коли після відступу льодовиків з"явились на цій землі групи людей.

Джерела: Волинська обласна державна адміністрація       11.2007


Берестечко

Білосток

Бірки

Борочиче

Брани

Брюховичі

Бужковичі

Велика Глуша

Великий Окорськ

Верхи

Видерта

Вишеньки

Вільхівка

Волинська область

Володимир-Волинський

Волошки

Воротнів

Гішин

Голоби

Головно

Городині

Горохів

Горька Полонка

Грудки (кол.Ольбле-Руське)

Доросині

Доротище

Дроздні

Жидичин

Журавічі

Заболоття

Заліси

Залісоче

Замшани

Запруддя

Затурці

Згорани

Здомишель

Зимне

Іваничі

Іванівка

Камінь-Каширський

Карасин

Качин

Квасів

Кисилин

Ковель

Колодяжне

Колона

Копачівка

Кортеліси

Кортів

Коршів

Краска

Кутрів

Ландшафтний парк «Прип'ять-Стохід»

Липне

Лобна

Луків (Маціїв)

Луцьк

Любешів

Любомль

Макаревичі

Маневичі

Метельне

Мильці

Милятин

Михнівка

Мовники

Несвіч

Низкиничі

Новосілки

Новосілки

Нуйно

Обеніжи

Оконскі джерела

Олександрівка

Олика

Оса

Осівці (кол.Ольбле-Лядське)

Охлопів

Підбереззя

Піддубці

Пожарки

Ратне

Ратнівські озера

Ржищів

Рожище

Рокині

Рудка-Козинська

Самари

Свитязь

Сірнички

Смолигів

Смолява

Сокіл

Сомин

Стара Вижівка

Стара Лішня

Старий Чорторийськ

Торчин

Троянівка

Тур

Турійськ

Туропин

Турське озеро

Урочище Лопатень

Усичі

Устилуг

Хмелів

Хотешів

Цумань

Чарторийськ

Черемський природний заповідник

Четвертня

Шацькі озера

Шепель

Штунь

Щурин


Луцький замок зведено в кінці XIII- на початку XIV ст. Ним опікувались литовські князі Любарт і Вітовт.

Збережений текст      джерело: Бі-Бі-Сі      2008


Дмитрий ДЕРИЙ        Храм вспыхнул на Рождество

Эпидемия церковных пожаров продолжается: на Волыни погиб деревянный храм Святого Николая

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2007


Жителі села Сомин Турійського району на Волині бояться купатися в озері неподалік. Кажуть, у його глибинах плаває довготіле чудовисько з головою змії і крокодилячим тулубом.

Збережений текст      джерело: Газета по-українськи      2007


Великі й малі, глибокі та мілкі - всі озера по-своєму красиві та привабливі. Вода в озерах гідрокарбонатно-натрієва з невеликою мінералізацією, чиста і придатна для пиття. Поєднання численних озер з лісовими масивами, своєрідний поліський колорит, різноманіття рослин та добре розвинена транспортна мережа сприяли тому, що цей мальовничий куточок Західного Полісся став улюбленим місцем відпочинку не тільки місцевого населення, а й жителів великих промислових центрів України та інших держав.

Збережений текст      джерело: Країни світу      2007


Сергій Криниця        Олика

Це невеличке волинське містечко, яке згадувалося ще в Іпатіївському літописі, мало Магдебургське право, свого часу не поступалося Луцьку ні чисельністю населення, ні економічним розвитком, варто відвідати, подорожуючи волинським краєм.

джерело: LiveJournal      2007


Галина ТОДОРЕНКО        Волынский звон

Брррр... холодно, снег на дворе, зубы вытанцовывают какой-то затейливый танец. Ну, разве можно куда-то ехать?! Но если все-таки не полениться, можно взять курс прямиком на Волынь. Ведь этот край интересен в любое время года. Главное одеться по погоде – теплую куртку с шапкой не забыть.

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2007


Дмитро і Оксана Клочко        ВІДЛУННЯ

Ці поїздки руїнами колишніх замків і маєтків викликають тільки біль і обурення. Спочатку ці пам’ятки історії України звичайно захоплюють, але потім, як придивляєшся, в якому все стані, то просто хочеться плакати…

Збережений текст      джерело: ЦСМ "ДАХ"      2007


Василь ЧУХИЛЕВИЧ        Дорога крізь конюшиновий квітник

Величний замок князів Радзивіллів, костел Святої Трійці, який і Риму був би до лиця, древня Луцька брама — чи не найдавніша збережена в Україні митниця. І вся ця краса в оточенні маленьких, майже сільських, хатинок, колишнього райцентру здається казкою. А втім, Олика існує реально

джерело: Голос України      2007


       Храм землі

Враження було таке, ніби з півтемряви у ніші блиснули очі великого князя Володимира. Я простягнув руки, щоб привітатися. І вже уявляв, що за мить він опиниться у моїх обіймах. Та ба! Тінь безшелесно майнула у відхилених дверях. Ось так підземелля Луцького замку послало своє нагадування і... забрало його назад. Все ж довелося пережити, можливо, те саме, що переживали у ньому люди майже тисячу років тому.

джерело: City Life      2007


На річці Стир і болотистих озерах навколо Луцька з’явилися колонії бобрів. Подейкують, попри заборону, жителі приміських сіл Гірка Полонка, Милуші й Жидичин навіть упіймали з десяток звірів.

Збережений текст      джерело: Газета по-українськи      2006


Ірина Пустиннікова        Броди

...як і Збараж, Броди свого часу були збудовані як ідеальне місто-фортеця, де всі вулиці паралельно-перпендикулярні. Цю фортецю вісім тижнів не міг здобути Богдан Хмельницький у 1648 році. Твердиня постала в західному кінці міста, з іншого боку її захищали болота і ставки...

джерело: Замки та храми України      2006


Ніна РОМАНЮК        Голяндерські українці,

...Сади тут були колись — до неба. Як зацвітуть яблуні з черешнями, заплівшись білими кронами в суцільний вінок — не намилуєшся цією небаченою красою, не надихаєшся пахощами! Хатини чепурненькі, чистота довкруг, як у німця, — не село, а рай. Німецькими тут були не лише порядки, а й значна частина населення належала до голяндерського роду — племені ще з часів, коли цариця Катерина розселяла голландців, де були ліс, вода і родючі землі.

Збережений текст      джерело: Газета "Україна молода"      2006


Поблизости Луцка открыт Памятный знак примирения воинов Украинской повстанческой армии и советских солдат, павших в годы Второй Мировой войны

Збережений текст      джерело: ForUm      2006


Олег ЛИСТОПАД        КАКОГО ЦВЕТА СВИТЯЗЬ?

Не пугайтесь, экологической катастрофы на самом большом украинском озере еще не случилось. А вот другое волынское чудо — озеро Песочное — уже подает сигналы SOS. Последние два года в разгар лета озеро «цветет» — т.е. переживает массовое размножение сине-зеленых водорослей. Это явный признак чрезмерного количества органических веществ в воде.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2006


Юрій Ричук        Живий музей

Село Рокині за 12 км від Луцька ось уже кілька десятків років не минає жодна офіційна делегація, що прибуває на Волинь, часті гості тут й волиняни – їдуть дивитися на унікальні пам’ятки історії сільського господарства, зібрані впродовж тривалого часу по волинських селах (подивитися дійсно є на що). Проте більшу цікавість викликають незвичні послуги, що їх пропонують тут відвідувачам. ТАКОГО зеленого туризму немає більше ніде. Навіть аграрна Волинь з її архаїчними поліськими селами до такого не звикла: справжнє село зразка ХІХ століття, вулицями якого бігають собаки, у клуні іржуть коні, у печах критих соломою хат жінки готують їжу… Усе це – унікальний у своєму роді, єдиний «активного типу» Музей історії сільського господарства Волині під відкритим небом, або «скансен».

джерело: Музейний простір України      2006


Яковенко Наталія        Козацька революція 1648-1657 рр. (уривок)

Битва під Берестечком. Уривок з розділу "КОЗАЦЬКА ЕРА". Нариси Історії України: З найдавніших часів до кінця XVIII ст. Яковенко Наталія.

Збережений текст      джерело: Вiртуальна Русь: Бібліотека      2005


Ірина Пустиннікова        Брюховичі на Волині

Старий польський цвинтар в селі по дорозі з Голобів на Мельницю.

джерело: Замки та храми України      2005


«Раптом я увіч побачила: саме цією сокирою вбивають людину – це було як на екрані, і одягнені всі були по-давньому», – сказала мені, показуючи на поіржавілий виріб майстрів Київської Русі, працівниця музею у Володимирі-Волинському. І додала: «Можна було б списати це видиво на мою фантазію. Але те саме бачила моя сестра, якій я не розповідала про це». От і не вір у передачу інформації лептонними полями чи у закони невидимого світу...

Збережений текст      джерело: газета Вечірній Київ      2005


Дарина ГОРОВА        Волинський варіант відпочинку

Найбільший в Україні озерний масив — Шацькі озера на Волині — для багатьох малознайомий, усе більше орієнтуємося на моря. Але суми, які доведеться залишити на берегах найпопулярніших iз майже тридцяти озер — Пісочного та Світязя — все одно приємно здивують.

Збережений текст      джерело: Газета "Україна молода"      2005


Ірина Пустиннікова        Олика

Розповідати про Олику можна довго та натхненно: це волинське містечко таке надзвичайне, що ніхто не запідозрить в нещирості твої дифірамби. Сюди, на перехрестя доріг з Рівного, Дубна та Луцька, варто їхати, не роздумуючи. Польський "Tygodnik Ilustriwany" у 1856р. захоплено описував в'їзд до міста з боку Рівного: "...чудові костел, замок та ратуша, білесенька церква, скрізь охайні, прикрашені садками будиночки міщан, сріблясті поверхні спокійно куняючих ставків, горбки, а поміж ними звивисті річечки прегарний творять вид". Нехай сьогодні в місті й не збереглася описана ратуша, а будинки новітніх міщан не завжди тішать око охайністю, подивитись в Олиці все ще є на що.

джерело: Замки та храми України      2005


Ірина Пустиннікова        Олика-2

Після візиту в Олику з Кіфою 9 та 11 вересня 2005 року вдалося дізнатися кілька фактів...

джерело: Замки та храми України      2005


Ірина Пустиннікова        Архітектурний заповідник в Рокинях

Хто б міг подумати, що в якихось десяти кілометрах на північ від столиці Волині знаходиться таке цікаве місце! Справжній скансен - хіба вже не цікаво? Та там не просто цікаво - там ще й кльово!

джерело: Замки та храми України      2005


Наталія МАЛІМОН        «Зайві» цінності

Унікальній експозиції Олицького музею не знайшлося місця

Збережений текст      джерело: Газета "День"      2005


Павлина СЕМИВОЛОС        НЕ ГЛЯДИТ ТУРИСТ В ОЗЕРА СИНИЕ…

Она действительно синеглазка. И не только потому, что территория области «инкрустирована» более чем двумястами озерами. Нигде больше вы не увидите так много уникальных деревянных церквей ХVI—XVIII ст...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


Роман ЯКЕЛЬ        ЭПОХА РЕСТАВРАЦИИ И ЭПОХА СТАГНАЦИИ

Бурные исторические события происходили возле стен Дубенского замка, удостоенного пера знаменитого Гоголя. Именно здесь Тарас Бульба потерял двух своих сыновей: Андрея собственноручно застрелил за измену, а Остапа взяли в плен и зверски замучили поляки. Дубенский замок неоднократно выдерживал осаду. Дважды пытались взять его приступом татары. Но не удалось! Шведский король Карл ХІІ и его недруг русский царь Петр І, посетившие Дубно приблизительно одновременно, были просто удивлены прочностью крепостных стен. К началу ХХ века ни одно войско не могло одолеть твердыню.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


Андрей Тычина        Шацкие озёра и не только

Выдалось у нас 3 свободных дня, кои и решили посвятить проверке местности в районе Шацких озёр. А заодно и несколько достопримечательностей по дороге окинуть взором, которые ранее ускользнули от нашего внимания. Собирались выехать в пятницу утром, заглянуть во Владимир-Волынский, затем добраться до Свитязя, где устроится на две ночи у озера, а по дороге домой заскочить ещё в Острог. Но всё сразу же пошло наперекосяк – жестокий рок совершил над нашими планами акт вандализма...

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2004


Сергей ГУПАЛО        Путь к Святому Николаю

Жидичинский Свято-Николаевский монастырь, что недалеко от Луцка, — один из древнейших в Украине. "Літопис Руський" говорит: 6 декабря 1227 года Даниил Галицкий именно в Жидичин приехал молиться Святому Николаю Мирликийскому, чтобы обрести силы в то тяжелое время, когда нужно было укреплять Галицко-Волынское княжество для борьбы с монголо-татарами.

Збережений текст      джерело: Киевский ТелеграфЪ      2004