Подорож Україною
   

   
Херсонщина

Херсонщина вшановує,


З глибин тисячоліть проглядає в день нинішній історія Північного Причорномор'я. Саме тут, у цих степах, вирішувалась доля багатьох народів, що заселяють нині значні території Європи і Азії. Тут жили предки болгар, угорців, німців. Тут намагались утвердитись вікінги, греки, монголи, турки, литовці, поляки, шведи... Всі, хто тут мешкав, лишаються з нами: у пам'яті, у чисельних свідченнях великих драм, що відбувалися у безкрайньому степу. І все це, звичайно, є предметом знайомства гостей краю.


Запрошує,


За своїми природними і кліматичними умовами південь України належить до кращих територій світу. Херсонщина має вихід до Чорного і Азовського морів , налічуючи понад дві сотні кілометрів сонячного узбережжя з чудовими пляжами і добре розвинутою курортною інфраструктурою. Мальовничі заплави Дніпра, лісові угіддя здавна до вподоби мисливцям і рибалкам, прихильникам вітрильного спорту, просто мандрівникам. З трьох біосферних заповідників України два розташовані саме тут: Чорноморський та "Асканія-Нова" імені Ф.С.Фальц-Фейна, які входять до всесвітньої мережі природних резерватів, тісно співпрацюють з ЮНЕСКО. Увагу любителів відпочинку на природі також можуть привернути Азово - Сиваський національний природний парк, мисливські господарства і заказники.


надихає,


Відвідавши Херсонщину за певної пори, ви можете потрапити...у легенду. У живу легенду музики і краси, спорту і розваг, якою є щорічний міжнародний фестиваль "Таврійські ігри" . Поєднавши різні види та жанри сценічного мистецтва, спорту, дозвілля, "Таврійські ігри" являють собою барвисте, іскрометне свято з карнавалами та феєрверками, на якому присутні зірки естради з різних країн, відомі українські політики, керівники, красуні, що беруть участь у конкурсі на звання "Королева України". "Таврійські ігри" щороку стають провідною акцією у засобах сучасної Української культури. І не тільки. На їх базі створено Всеукраїнський благодійний фонд сприяння розвитку культури, який уже впродовж кількох років проводить у м. Скадовську дитячі фестивалі "Чорноморські ігри" , який провів конкурс молодих естрадних виконавців "Майбутнє України" і багато чого іншого. Отож запрошуємо гостей до країни "Таврійських ігор", у якій натхнення вистачає на всіх.


і пригощає.


Тож Херсонщина надзвичайно щедра овочами і фруктами, баштаном і виноградом. Місцеві велетні кавуни за своїми смаковими і лікувальними якостями відомі мало не на весь світ.

Щедре південне сонце наливає солодким соком сотні різноманітних ягід, починаючи від звичайної вишні, полуниці і завершуючи елітарними сортами винограду. Численні водосховища, і природні, і штучні, багаті рибою, раками, котрими продовжують торгувати хлопчаки вздовж доріг. Ви можете пересвідчитись у цьому повсякчас, обравши місцем своєї подорожі наш край.


Легенди і факти


Мимо острова БУЯНА

...до трьох морів


Кожен край нашої земної кулі має свою особливість, яку допитлива інтелектуальна людина завжди прагне не лише побачити на власні очі, а й пригорнутися до неї серцем, душею, зблизитися з народом, з його історією. Безмежними є як особливості світу, так і різнобарвність кожного його куточка.

Херсонщина, зокрема, про яку складено багато легенд, поем, віршів, написано безліч книг, таки є таким краєм. Пам'ятаєте, в Олександра Пушкіна:


"У лукоморья дуб зеленый,

Златая цепь на дубе том:

и днем, и ночью кот ученый

Все ходит по цепи кругом..."


І "лукоморье", і Дніпро - це Україна, а заклятий ворог Руслана - чаклун носить ім'я Чорномор. А "брег песчаный и пустой" - це і є наш берег від Перекопу до Кінбурнської коси, котрий за наших часів виріс до курортного краю, де розташовані санаторії, пансіонати, будинки відпочинку від Залізного Порту до Хорлів.

А чи не про нас і "Сказка о царе Салтане" (ми впевнені - "султане"!), де теж мова про наш край? Адже саме тут з моря виходять "тридцать три богатыря" і з ними "дядка их морской", котрого також звуть "Черномором". І всі вони охороняють князівське місто на острові Буяні (а це ж бо острів Березань! Пам'ятаєте: "Мимо острова Буяна в царство славного Салтана"!), де править син Салтана - князь Гвідон. Ось такий казковий наш край, де все пашить простором, степом, морем та свіжим повітрям, а історія його круто настояна не лише на легендах, казках, а й на історичній правді про героїчне минуле і сьогодення народів, що населяє ці місця.

І чекає наш Чорноморський край до себе в гості з усіх кінців світу людей з відкритою душею, щирих, добрих, що прагнуть нових обріїв та відкрить для себе, нових знайомств та уявлень.

Байдужою така людина від нас не піде - вона буде зачарована усіма багатствами нашого краю. А в ньому - кавуни, дині, виноград, фрукти та овочі, яких немає ніде, окрім Херсонщини.

А окрім того - три моря: Чорне, Азовське і море, яке називаєтья степом. Таких степів, таких просторів на Україні більше немає. І хто любить п'янкий простір степу, той знайде тут насолоду для своєї широкої душі. Той здійснить свою подорож на три моря, що буде майже повторенням "Ходіння за три моря" Афанасія Нікітіна.

Джерела: Херсонська обласна державна адміністрація       11.2007


Берислав

Білогрудів острів

Біосферний заповідник Асканія-Нова

Боброве озеро

Большой Потемкинский

Генічеськ

Геройське

Гола Пристань

Залізний Порт

Каховка

Лазурне

Нова Каховка

Олешковскі піски

Основа

парк «Казкова діброва»

Скадовськ

Соляне

Тендрівска коса

Херсон

Херсонщина

Хорли

Цюрупинськ

Червоний Маяк

Чорноморський біосферний заповідник


Владимир ДЕНИСЕНКО        На Херсонщине три моря

Что бы ни говорили о Херсонщине – мол, даже не Крым, но места здесь замечательные. Можно побывать в настоящем заповеднике с зубрами – Аскании-Нова, поплавать в теплых водах близ Арабатской стрелки, половить креветок и просто отдохнуть за небольшие деньги.

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2007


Євген Рафаловський        Асканія-Нова. Бізони в степах України

...Велику зграю птахів помітно здалеку. Площа огородженого степу – 2,5 тис. гектарів, які розбиті на 13 загонів. Коштує місцеве сафарі 100 гривень із людини, і обіцяє воно зустрічі з куланами, оленями, кіньми Пржевальського.

джерело: МАНДРИ      2007


В июне 1956-го скрылись под водой Базавлуцкие и Конские плавни. Название Большой Луг с тех пор отошло в историю. Полвека назад с пуском Каховской ГЭС от Запорожья до Новой Каховки Днепр заключили в бетонные берега. Где их нет, до сих пор разрушается коренной берег — круча. Каховское водохранилище стало частью проекта днепровского каскада рукотворных морей. Сегодня есть данные, что тогда каскад рассматривался и в военном аспекте — как водный барьер на случай военного конфликта. Сегодня Каховское море стало для нас угрозой.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2006


Светлана АРИДОВА        КУДА ТЕКУТ СОЛЕНЫЕ РЕКИ КРИВБАССА

За несколько десятилетий Кривбасс превратился в своеобразный эпицентр экологических проблем, требующих экстренного решения

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2006


Марина ПЕТИК        Курорт советского образца

В Херсонской области еще сохранились «заповедные» курортные места – тут можно снять комнатку за 10 грн с летним душем и туалетом на улице

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2006


Николай ПОЛИЩУК, Григорий ШВЕД, Сергей КОСИЛОВ        Абсолютно скучное место

КОРРЕСПОНДЕНТЫ «ГАЗЕТЫ...» ПЕРЕСЕКЛИ САМУЮ БОЛЬШУЮ В ЕВРОПЕ ПУСТЫНЮ. На этом пространстве, занимающем несколько районов Херсонской области, переплелись человеческая глупость и человеческая мудрость...

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2005


Александр ТАРАСОВ        ПАСПОРТ? ШИКАРНЫЙ РЕМОНТ!

Природный, климатический и исторический потенциал Херсонщины очень велик. Но об этом мало кто знает не только за границей...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2005


Бесконечный целинный пляж, где не встретишь следов человека, и ультрасовременный аквапарк с полным сервисом, колонии непуганых птиц и толпы праздных туристов, старенькие районные гостинички и шикарные многозвёздочные отели, пельмени под дешёвую водочку в забегаловке и роскошный ужин в итальянском ресторане... Это было путешествие полное контрастов. И только буйство цветущих трав и сочной зелени сопровождало нас повсюду – это одно из ярчайших преимуществ поездки на юг Украины во второй половине мая...

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2004


Владимир ЦАРУК        КРАЙ НЕИСПОЛЬЗОВАННЫХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ

Для развития туризма здесь имеется все: уникальная, еще не тронутая цивилизацией природа, теплый климат, воды двух морей. А еще — немаловажно — здесь нет нашествия отдыхающих, как в Крыму. Все это — Херсонщина.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2003


Павлина СЕМИВОЛОС        НА НЕДЕЛЬКУ ДО ВТОРОГО Я В СЕЛО ПОЕДУ СНОВА

…Семь лет назад Бернт Линд, обычный шведский фермер, даже представить себе не мог, что урбанизированные жители Стокгольма предпочтут отдыху на курортах Испании возможность… поковыряться в земле на его ферме...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2003


Павлина СЕМИВОЛОС        КОРОЛЕВА В ПЛАТЬЕ ПРОСТОЛЮДИНКИ

Главное — не красота, а умение себя подать. В справедливости этой прописной истины в очередной раз убедилась, побывав на Херсонщине...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2003


Дарья АВЕРЧЕНКО        ПАТРИОТИЗМ КУРОРТНОГО ГОРОДКА

Если рассматривать Голую Пристань (Херсонская обл.) с высоты или на карте, то все местные озера, речки и острова сложатся в большую рыбу...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2003


Павлина СЕМИВОЛОС        НА ПЕРЕКРЕСТКЕ ТРЕХ МОРЕЙ

По преданиям, именно эти земли заселяли кентавры и амазонки и именно тамошними дорогами путешествовали купцы «из варяг в греки». Тут жили предки болгар, венгров, немцев...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2002