Подорож Україною
   

   
Київ > Будинок з хімерами

Будинок з хімерами. Фото Ирина Осипова. 2007 р.  
Будинок з хімерами. Фото Ирина Осипова. 2007 р. Подорож Україною
Будинок з хімерами. Фото Ірина Осіпова. 2005 р.  
Будинок з хімерами. Фото Ірина Осіпова. 2005 р. Подорож Україною

Найнезвичніша житлова будівля, породження нестримної фантазії архітектора-романтика, завзятого мисливця і кінолога Владислава Городецького, який втілив на фасадах свого будинку цілий світ, створений його творчою уявою.

Споруда має форму куба з характерним для модерну еклектичним використанням різних стилів. Архітектор не лише виконав складну задачу, збудувавши дім на схилі, де било джерело, а до того ж першим в Європі використав для будівництва новий на той час матеріал - цемент.

Фасад і дах будинку прикрашені скульптурними орнаментами тварин, міфологічних істот і предметів мисливства, які видаються страшними химерами. Насправді ж вони повинні були слугувати рекламою дуже прозаїчної та практичної речі - цементу.

Всі вони виконані з цементу, який виробляла фабрика Ріхтера. До речі, цей фабрикант з метою реклами безкоштовно постачав свій цемент Городецькому, який сповна використав його конструктивно-художні якості.

Будинок зведений у 1901–1903 роках, має три поверхи з боку Банкової вулиці і шість — з боку площі Івана Франка. На сьогодні це будинок прийомів Президента України.

Джерела: 7 чудес України       07.2007Дмитрий Радченко        Шли бы вы в парламент

Корреспондент «24» прошелся по самым закрытым музеям Киева – в мэрии, Нацбанке и Верховной Раде. Кабмин для экскурсий закрыт.

Збережений текст      джерело: Газета 24      2008