Подорож Україною
   

   
Київщина > Вишгород

м.Вишгород. Дата заснування або першої писемної згадки - 946 р.

Джерела: Українська спадщина       11.2005


Державний історико-культурний заповідник у місті Вишгороді


Панченко Володимир        Межигірський тренос

Михайло Максимович, відвідавши 1857 року колишній монастир, міг ще побачити Преображенський храм і Петропавлівську церкву (зведену з волі кошового отамана Петра Калнишевського), а також підземну Святоонуфріївську церкву, міг помилуватися Дзвонковим «світловодним ключем» із його дивною водою. Він добре знав історію обителі, тому душа його переймалася священним трепетом… Заснували монастир грецькі ченці, які прибули до Києва невдовзі після хрещення Русі. Неподалік Вишгорода вони знайшли заховану від очей місцину, оточену пагорбами й лісом, і почали облаштовувати тут своє чернече життя. Так з’явився над Дніпром Спас Білий – як нагадування про іншого Спаса, того, що на Берестовій, біля Лаври.

джерело: Український Тиждень      2009


При ближайшем рассмотрении наша Киевщина оказывается настоящим раем для туриста. Судите сами – здесь можно и храмы с чудотворными иконами, известными фресками рассмотреть. И в окопах полазить, и даже кузнецом себя представить, раздувая меха.

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2007


Алина БАЖАЛ        В историю — на двух колесах

Вначале — на север: в княжескую резиденцию Вышгород и дальше — в село Новопетровцы, где расположены Государственный музей-заповедник «Битва за Киев в 1943 году» и усадьба сельского зеленого туризма «Хата Савки». Дальше по лесным тропинкам на юго-запад — и к вечеру будете в Ирпене. Здесь, в санаторно-курортной зоне, остановиться на ночлег, а наутро — снова на велосипед и на юг, в село Белогородка — летописный Белгород, который в древние времена останавливал полчища печенегов, а в ХХ веке — фашистов. Доты времен Великой Отечественной врезаны в толщу древнерусских валов…

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2007


Краткая история области, природа, административный состав, памятники

Збережений текст      джерело: Путешествуем по Украине      2005


Список історичних міст України з датами заснування, або першими писемними згадками з різних джерел. Затверджений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2003