Подорож Україною
   

   
Рівненщина > Клевань > Костел Благовіщення

Костел Благовіщення (1630р.). Місцезнаходження - смт.Клевань (Рівненський  р-н)

Джерела: Українська спадщина       08.2006Замков на Украине много, но уцелевшие можно пересчитать на пальцах. Одни были разрушены вражескими армиями, другие временем. Но страшнее войск и лет оказались хозяйственные соседи, которые разбирали замки по кирпичику для собственных нужд. Мы увидели это собственными глазами, когда отправились на туристическом автобусе по бывшей Волынской губернии.

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2008


Сергій Криниця        Клевань

Старовинне волинське містечко, адміністративно зараз приналежне Рівненській області, що однак не заперечує його історичного волинського походження... Перші згадка про місто датується 1113 роком, тоді місто звали Коливань.

Збережений текст      джерело: UA TRIP      2007


Клевань лежить прямо на шляху з Луцька до Києва, за якихось сорок кілометрів від обласного центру Волині. Не так просто знайти бодай якусь інформацію про це поселення, хоч у ньому ховається справжній дух старовини (треба тільки вміти його відчути) і збереглися деякі історичні пам’ятки (ранньобароковий Благовіщенський костел 1610 року, уніатська церква Різдва 1777 року, дзвіниця 1844 року). Досить скупі відомості про них зібрано у Рівненському обласному краєзнавчому музеї: у ньому порадили організувати наукову експедицію в Польщу. Виявляється, аж за Бугом вся інформація про зразки культової та оборонної архітектури Клеваня.

джерело: City Life      2006