Подорож Україною
   

   
Кіровоградщина > Хутір Надія > Державний музей-заповідник І.К.Тобілевича "Хутір Надія"

Музей-заповідник  
Музей-заповідник "Хутір Надія". Фото 2008 р. Музейний простір України

Заповідник-музей Івана Карпенка-Карого „Хутір Надія” – пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення і гордість Кіровоградщини. Тут свого часу проживали видатні театральні діячі (Марія Заньковецька, Микола Кропивницький, Михайло Старицький), писав свої найкращі твори Карпенко-Карий.


Кіровоградський район, Миколаївська сільська рада, "Хутір Надія". Тел.: (0522) 31-27-33

Джерела: Музейний простір України, ХайВей       10.2009Николай Полищук        Театральные дубы на хуторе

Хутор Надия в Кировоградской области – место паломничества и странных традиций

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2006


Наталья ВАРЕНИК        ДОМ ТОБИЛЕВИЧЕЙ

Здесь переплелись в узел судьбы выдающихся людей — Ивана Карпенко-Карого, Надежды и Александра Тарковских, Николая Садовского и Марии Заньковецкой, Панаса Саксаганского, Евгения Чекаленко и многих других, — говорит директор музея Екатерина Лисняк. — Иногда кажется, что ощущаешь их присутствие…

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2006


Перелік історико-культурних заповідників України, їхні адреси та дати створення.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2005


120 років тому, у жовтні 1882 року, в Єлисаветграді у Зимовому театрі прем’єрою «Наталка Полтавка» у постановці Марка Кропивницького, в якій дебютувала Марія Заньковецька, фактично розпочалася історія українського професійного реалістичного театру. Непроста доля чекала і трупу, і акторів. Були терни, але була й слава. Це вони в часи розгулу імперської політики та шовінізму їздили до Петербургa «...засвідчити, що живий ще 30-мільйонний український народ», це вони винесли на сцену його розчарування і приниження, вони таврували вади сміхом любові і співпереживання, возвеличили безсмертну душу народу.

джерело: Газета "День"      2003


Не раз так зверталися до Івана Карповича його соратники по театральній справі. Тут, на хуторі, за 29 кілометрів від тодішнього Єлисаветграда, Карпенко-Карий написав десять драм і комедій. Найвідомішу з них - „Сто тисяч" - у батьковій хаті, яку 131 рік тому спорудив Карпо Адамович Тобілевич.

джерело: Вечірня газета      2002