Подорож Україною
   

   
Крим > Лівадія > Лівадійський палац

Лівадійський палац.  
Лівадійський палац. io.com.ua
Лівадійський палац.  
Лівадійський палац. io.com.ua

Музей у Лівадійському палаці порівняно молодий. 1 листопада 1993 року було підписано наказ міністерства культури Республіки Крим «Про реорганізацію Лівадійського історико-художнього комплексу в Лівадійський палац-музей». Перша експозиція у Лівадійському палаці-музеї була відкрита 16 липня 1994 року.

Історія Лівадії, Лівадійського палацу багата на яскраві історичні події. За свою історію Лівадійський палац пройшов шлях від резиденції останнього російського царя Миколи II та його родини, першого у світі селянського санаторію, відкритого 1925 року, і місця проведення засідань Кримської (Ялтинської) конференції в лютому 1945 року, – до музею з розвинутою фондово-музейною базою і широкою дослідницькою діяльністю наукових співробітників.

На сьогодні експозиції нашого музею присвячені історії Лівадії, історії перебування представників династії Романових у Лівадії, Кримської (Ялтинської) конференції, що проходила у Лівадійському палаці з 4 по 11 лютого 1945 року. У Лівадійському палаці також постійно проходять виставки відомих художників.

Науковою та експозиційною діяльністю в музеї займаються п’ять відділів, які проводять роботу по таких напрямках: історія Лівадії, Романови у Лівадії, Кримська (Ялтинська) конференція 1945 року, історія ООН і зовнішньої політики України, мистецтвознавство.

Науково-експозиційний напрямок «Кримська конференція 1945 року» – один з основних у діяльності Лівадійського палацу-музею. Безпосередню роботу по ньому проводить науково-експозиційний відділ «Кримська конференція» у складі двох співробітників. На першому поверсі палацу знаходяться 5 залів, де розгорнута експозиція «Кримська конференція 1945 року», яка створена з фотографій учасників, подій, пов’язаних з конференцією, публікацій її рішень у пресі того часу, книг, присвячених її історії, речових експонатів.

На основі матеріалів, переданих, відповідно, Бібліотекою Рузвельта та, з ініціативи леді Соумз, Фондом Черчілля, у палаці відкриті та функціонують для відвідувачів з 2001 року – Меморіальний кабінет-бібліотека Ф. Рузвельта, з 2004 року – Меморіальний кабінет-бібліотека У. Черчілля.

Джерела: Музейний простір України       10.2007Олег Коцарев        Ялта: "Не комфортом єдиним"

Найвідоміші пам’ятки Великої Ялти – замок Ластівчине гніздо на мисі Ай-Тодор, зображення якого стало візиткою цілого Криму, та палац російського генерал-губернатора Воронцова в Алупці. У палаці поєднано староанглійську та східну архітектури, а величезним парком можна гуляти цілий день. Воронцов був одним з перших фундаторів інфраструктури курортного Криму. А в Гурзуфі можна побачити знамениту гору Аю-Даг („Ведмідь-гора”), котра справді нагадує ведмедя. На ній є руїни середньовічної фортеці. Не менш знана річ – царський палац у Лівадії стильної, але не надто вишуканої архітектури. Від палацу йде колишня „Царська стежка”, тепер – „Сонячна стежка”, мальовнича тиха й тіниста дорога, якою можна пройти чимало гарних куточків Великої Ялти. Звідси зручно пройти, приміром, до руїн невеличкого укріплення Ореанда-Ісар або руїн римської фортеці Харакс. Ці руїни малопомітні серед іншого каміння і рослинності, але серед них, наприклад, просто під ногами можна знайти рештки середньовічної кераміки.

джерело: Український тиждень      2010


Валерия БОНДАРЕНКО        ВДОЛЬ ПО БОЛЬШОЙ ЯЛТЕ

Ялта. На огромной крымской сосне цветут розы — роскошные белые бутоны. Они очень эффектно смотрятся на десятиметровой кроне среди сосновых иголок...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


Татьяна АГАРКОВА        ПОДСНЕЖНИКИ В ЯНВАРЕ

Если летом в Ялту стремятся и серьезные бизнесмены, и летние любительницы удачи, то зимой — это курорт истинных любителей спокойного отдыха в санаториях и поклонников экстрима...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2003