Подорож Україною
   

   
Волинська область > Олика > Замок Радзівіллів

Олика, замок Радзівіллів. Фото Алексей Славутский. 2007 р.  
Олика, замок Радзівіллів. Фото Алексей Славутский. 2007 р. io.com.ua
Олика, замок Радзівіллів. Фото 2007 р.  
Олика, замок Радзівіллів. Фото 2007 р. io.com.ua

Замок Радивила (1564р.). Місцезнаходження - смт.Олика (Ківерцівський  р-н)

Джерела: Українська спадщина       08.2006Сергій Криниця        Олика

Це невеличке волинське містечко, яке згадувалося ще в Іпатіївському літописі, мало Магдебургське право, свого часу не поступалося Луцьку ні чисельністю населення, ні економічним розвитком, варто відвідати, подорожуючи волинським краєм.

джерело: LiveJournal      2007


Дмитро і Оксана Клочко        ВІДЛУННЯ

Ці поїздки руїнами колишніх замків і маєтків викликають тільки біль і обурення. Спочатку ці пам’ятки історії України звичайно захоплюють, але потім, як придивляєшся, в якому все стані, то просто хочеться плакати…

Збережений текст      джерело: ЦСМ "ДАХ"      2007


Василь ЧУХИЛЕВИЧ        Дорога крізь конюшиновий квітник

Величний замок князів Радзивіллів, костел Святої Трійці, який і Риму був би до лиця, древня Луцька брама — чи не найдавніша збережена в Україні митниця. І вся ця краса в оточенні маленьких, майже сільських, хатинок, колишнього райцентру здається казкою. А втім, Олика існує реально

джерело: Голос України      2007


Щоб зрозуміти Олику, потрібно побути з нею наодинці. І тоді відчуєш на собі погляди з минулого ад’ютанта Олександра I, друга декабриста Пестеля та приятеля Олександра Пушкіна Лева Вітгенштейна (він мав тут маєток), зробиш несподівані відкриття про Януша Радзівіла (у 1935-1939 роках очолював комісію іноземних справ Польщі), його внука Станіслава, який породичався з сімейством Кеннеді... В усі часи вона поставала у різних іпостасях, виконувала свою історичну місію. Переживши те, чого, здавалося б, несила пережити, не принесла в жертву свою пам’ять. Далі йде своєю дорогою.

джерело: Журнал "CITY LiFE"      2006


Ірина Пустиннікова        Олика

Розповідати про Олику можна довго та натхненно: це волинське містечко таке надзвичайне, що ніхто не запідозрить в нещирості твої дифірамби. Сюди, на перехрестя доріг з Рівного, Дубна та Луцька, варто їхати, не роздумуючи. Польський "Tygodnik Ilustriwany" у 1856р. захоплено описував в'їзд до міста з боку Рівного: "...чудові костел, замок та ратуша, білесенька церква, скрізь охайні, прикрашені садками будиночки міщан, сріблясті поверхні спокійно куняючих ставків, горбки, а поміж ними звивисті річечки прегарний творять вид". Нехай сьогодні в місті й не збереглася описана ратуша, а будинки новітніх міщан не завжди тішать око охайністю, подивитись в Олиці все ще є на що.

джерело: Замки та храми України      2005


Ірина Пустиннікова        Олика-2

Після візиту в Олику з Кіфою 9 та 11 вересня 2005 року вдалося дізнатися кілька фактів...

джерело: Замки та храми України      2005