Подорож Україною
   

   
Волинська область > Олика > В'їзна (Луцька) брама міських укріплень

Олика, Луцька брама. Фото 2007 р.  
Олика, Луцька брама. Фото 2007 р. io.com.ua

В'їзна (Луцька) брама міських укріплень (30-ті рр. 17 ст.). Місцезнаходження - смт.Олика (Ківерцівський  р-н)

Джерела: Українська спадщина       08.2006Сергій Криниця        Олика

Це невеличке волинське містечко, яке згадувалося ще в Іпатіївському літописі, мало Магдебургське право, свого часу не поступалося Луцьку ні чисельністю населення, ні економічним розвитком, варто відвідати, подорожуючи волинським краєм.

джерело: LiveJournal      2007


Василь ЧУХИЛЕВИЧ        Дорога крізь конюшиновий квітник

Величний замок князів Радзивіллів, костел Святої Трійці, який і Риму був би до лиця, древня Луцька брама — чи не найдавніша збережена в Україні митниця. І вся ця краса в оточенні маленьких, майже сільських, хатинок, колишнього райцентру здається казкою. А втім, Олика існує реально

джерело: Голос України      2007


Ірина Пустиннікова        Олика

Розповідати про Олику можна довго та натхненно: це волинське містечко таке надзвичайне, що ніхто не запідозрить в нещирості твої дифірамби. Сюди, на перехрестя доріг з Рівного, Дубна та Луцька, варто їхати, не роздумуючи. Польський "Tygodnik Ilustriwany" у 1856р. захоплено описував в'їзд до міста з боку Рівного: "...чудові костел, замок та ратуша, білесенька церква, скрізь охайні, прикрашені садками будиночки міщан, сріблясті поверхні спокійно куняючих ставків, горбки, а поміж ними звивисті річечки прегарний творять вид". Нехай сьогодні в місті й не збереглася описана ратуша, а будинки новітніх міщан не завжди тішать око охайністю, подивитись в Олиці все ще є на що.

джерело: Замки та храми України      2005


Ірина Пустиннікова        Олика-2

Після візиту в Олику з Кіфою 9 та 11 вересня 2005 року вдалося дізнатися кілька фактів...

джерело: Замки та храми України      2005