Подорож Україною
   

   
     


Рокинівський музей історії сільського господарства Волині


У каждого наверняка есть «любимый» период в истории, который будоражит воображение и бесконечно умиляет своими теперь такими нелепыми платьями, странными нравами, непривычной музыкой или поэзией. Хочется оказаться в машине времени и – раз! К счастью, нынче мечтам ушедшие годы – не помеха. И ценители подлинности могут провести время в другом измерении, в ином пространстве, в скансенах – этнографических музеях под открытым небом.

Збережений текст      джерело: Газета 24      2007


Юрій Ричук        Живий музей

Село Рокині за 12 км від Луцька ось уже кілька десятків років не минає жодна офіційна делегація, що прибуває на Волинь, часті гості тут й волиняни – їдуть дивитися на унікальні пам’ятки історії сільського господарства, зібрані впродовж тривалого часу по волинських селах (подивитися дійсно є на що). Проте більшу цікавість викликають незвичні послуги, що їх пропонують тут відвідувачам. ТАКОГО зеленого туризму немає більше ніде. Навіть аграрна Волинь з її архаїчними поліськими селами до такого не звикла: справжнє село зразка ХІХ століття, вулицями якого бігають собаки, у клуні іржуть коні, у печах критих соломою хат жінки готують їжу… Усе це – унікальний у своєму роді, єдиний «активного типу» Музей історії сільського господарства Волині під відкритим небом, або «скансен».

джерело: Музейний простір України      2006


Ірина Пустиннікова        Архітектурний заповідник в Рокинях

Хто б міг подумати, що в якихось десяти кілометрах на північ від столиці Волині знаходиться таке цікаве місце! Справжній скансен - хіба вже не цікаво? Та там не просто цікаво - там ще й кльово!

джерело: Замки та храми України      2005