Подорож Україною
   

   
Київ > Музей Тараса Шевченка “Хата на Пріорці”

Меморіальний будинок музей Т.Г. Шевченка. 04073, м. Київ, вул. Вишгородська, 5. Тел.: (044) 432-76-27

Джерела: Музейний простір України       11.2006Тетяна МOЗГOВA        На Київській околиці

Не знаю як ви, а я більше люблю музеї не монументальні, а камерні. Будинок-музей Тараса Шевченка "Хата на Пріорці" - саме такий. У ньому можна відчути, якою людиною був той, чию пам'ять тут бережуть, дізнатися, що зігрівало його душу на цьому світі, за що любили, люблять і згадують поета і нині на колишній київській околиці.

джерело: Урядовий кур'єр      2009


Небагато людей, в тому числі і мешканців столиці України, знають, що в Києві – три музеї Тараса Шевченка. Якщо два з них розташовані в самому серці міста, то третій – на його околиці. Саме там прожив два тижні під час свого останнього перебування в Україні великий поет. Із цього маловідомого музею ми розпочнемо свою мандрівку.

джерело: Радіо Свобода      2004


Анатолій Соломко        Останнє побачення

Із самого ранку клубочаться над Києвом важкі хмари, купчаться над самісінькими дахами, нанизуючись на хрест бань Софійського собору. Блискавиці раз по раз крають чорне небо, і дощові краплі монотонно бубонять по шибках зачинених вікон. У такий ось день Тарас Шевченко прощався з Києвом. І наче відчував, що більше не побачить його...

джерело: Кобзар      2004


Н.Г. Наумова        Хата на Пріорці

В серпні 1859 р. востаннє перебуваючи в Києві, Тарас Шевченко прожив у цій хаті два тижні, перед своїм від’їздом до Петербурга.

джерело: Экология окружающей среды стран СНГ      2003