Подорож Україною
 
   

   
Хмельниччина > Полонне

м.Полонне. Дата заснування або першої писемної згадки - 1171 р.

Джерела: Українська спадщина       11.2005


Земляна фортеця з мурованим бастіоном

Костел Св.Ганни


Дмитрий АНТОНЮК        Дворец, который выжил

Не так уж много в Украине дворцово-парковых комплексов, почти без потерь переживших пожары революций, смены власти и сражения обеих мировых войн. Например, в Тростянце, что на Черниговщине, от шикарного дворца Скоропадских нет и следа – сожгли селяне в 1918 году, – зато там уцелел один из лучших в стране парков. А в Червонограде (Львовская область) глаз радует дворец Потоцких, но его соседу парку не удалось пережить фашистских лесорубов. Село Самчики Хмельницкой области (Староконстантиновский р-н) – приятное, но, к сожалению, весьма редкое исключение.

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2008


Звернемося до витоків. Уперше назва міста згадується в Руських літописах у десятому столітті, де йдеться про річку Хомору і «град Полонний в лузе Хомори». 996 року, коли у Києві освятили Десятинну церкву Пресвятої Богородиці, князь Володимир Святославович після молитви сказав: «Ось даю церкві сій, святій Богородиці, от маєтності своєї десяту частину». Відтоді Полонне було приписане до Десятинної церкви.

Збережений текст      джерело: Голос України      2006


Список історичних міст України з датами заснування, або першими писемними згадками з різних джерел. Затверджений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2003