Подорож Україною
   

   

смт Любеч. Дата заснування або першої писемної згадки - 882 р.

Джерела: Українська спадщина       11.2005


Кам'яниця Полуботка

Пам’ятник до 900-ліття Любецького з’їзду князів

Спасо-Преображенська церква


Людмила ТАРАН        САЛОмандри Чернігівщиною

Цього разу вибрала Любеч на Чернігівщині, одне з найдавніших міст України. Свого часу це був могутній політичний, економічний, торговий і культурний форпост на півночі Київської Русі. Саме тут 1097 р. відбувся перший з’їзд князів давньоруської держави. А я ж фактично нічого не знала про таке унікальне місце на нашій мапі! Тільки й того, що «чула дзвін». Отож спершу — довідники, а вже по тому — заплічник на рамена і гайда в дорогу.

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2008


Людмила Таран        Дві перлини Чернігівщини

Що знаємо про Любеч, одне з найдавніших міст України? Це був могутній політичний, економічний, торговий і культурний форпост на півночі Київської Русі.

Збережений текст      джерело: газета Вечірній Київ      2006


Андрей Тычина        Древние города Черниговщины

Не лепо ли ны бяшет, братие, начяти старыми словесы трудных повестий... Хотя, почему «старыми»? И почему «трудных»? Ничего трудного в поездке по ближайшим к Киеву старинным сиверским поселениям восточного Полесья нет. Козелец, Остёр, Любеч, Седнев. Все интересные с экскурсионной точки зрения места расположены недалеко от трассы Киев-Чернигов, вдоль Десны. Здесь стояли города летописные, здесь творились дела былинные...

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2004


Список історичних міст України з датами заснування, або першими писемними згадками з різних джерел. Затверджений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2003