Подорож Україною
   

   
Чернігівщина > Густиня

Чернігівська обл., Прилуцький район. Густинський монастир ХVІІ - ХVІІ ст.

Джерела: Українська спадщина       11.2005


Густинський монастир

Михайлівська церква


Недалеко від Прилук серед тінистих лісів на берегах тихоплинного Удаю стоїть перлина українського бароко , осередок духовності народу Густинський Свято-Троїцький монастир. Його засновано 1600 року старцем Іоасафом, який прийшов з Києво-Печерської Лаври.

джерело: Прилуцька районна центральна бібліотека      2008


Андрей Тычина        Уик-энд в Качановке

Если вы до сих пор уверены, что к востоку от Киева ничего интересного для автотуриста найти нельзя, отправляйтесь в Качановку! Но только в тёплый сезон и только с ночёвкой. Добрая порция впечатлений, приправленная потрясающей романтикой, гарантирована. Только провиантом желательно запастись заранее, поскольку туристический сервис в черниговской глубинке существует лишь в зачаточном состоянии...

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2006


Список найважливіших історичних сіл України та їхніх пам'яток

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2005


Сергій Кифоренко        Густиня

...А починалось все в 1600 році. Тоді старець Іосаф, який деякий час перебував у Києво-Печерській Лаврі та допомагав відроджувати зруйнований ще монголо-татарами Межигірський монастир, ще з двома монахами прибуває на берег невеличкої річечки Удая, неподалік від Прилук. Вони знаходять серед лісу невеличкий острів, оточений з усіх сторін водою та болотцем й селяться на ньому. В 1614 році на острівці вже була дерев`яна троїцька церква, монастирські келії та обора. Іосаф приймає схимну й стає першим настоятелем новоствореного монастиря.

джерело: персональний сайт Кифоренка Сергія      2005


Богдана КОСТЮК        ТРОПИНКА В РАЙ

...на земле князей Вишневецких в долине речки Удай Иоасаф основал Густынский Свято-Троицкий монастырь. О Свято-Троицком монастыре в Густыне историки и деятели церкви пересказывают немало легенд и чудес...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2003


Володимир ПАНЧЕНКО        Свiтло Густинi

Славетний Густинський монастир розташувався у мальовничій місцині, що оточена, як півострів, водами річки Удай, серед тиші неподалеких лісів ось уже чотири століття. Ієросхимонах Йоасаф, який засновував його ще 1600 року разом із двома іноками, знав, що вибирав: подорожній, який прибуде до цих святих місць, почуватиметься тут так, наче він присутній при сотворенні світу. Первозданність, краса, самотина… Він чимало побачив світу, той ієросхимонах Йоасаф. Побував на Афонській горі, потім поселився у Києво-Печерській лаврі, відновлював Межигірський монастир… Задля поширення благочестя та слави Божої, заради чернечого життя та спасіння вирішено було встановити на Густинському півострівці хрест, який би вістив усьому довколишньому люду: тут буде монастир.

Збережений текст      джерело: Газета "День"      2001