Подорож Україною
   

   
Жидичинський монастир. Церква, будинок єпископа та дзвіниця (за церквою). Фото Ілля Гуз. 2008 р.  
Жидичинський монастир. Церква, будинок єпископа та дзвіниця (за церквою). Одноповерховий будинок семінарії (XVІІІ ст.) знесено. На його місці проходить недавно побудоване шосе. Семінарія згадується у виданні "Пам'ятники містобудування та архітектури Української РСР". Фото Ілля Гуз. 2008 р. Подорож Україною
Жидичинський монастир. Будинок єпископа. Фото Ілля Гуз. 2008 р.  
Жидичинський монастир. Будинок єпископа. Фото Ілля Гуз. 2008 р. Подорож Україною

Волинська обл., Ківерцівський район. Поселення доби Київської Русі. Ансамбль Миколаївського монастиря 1723 р.


Жидичин — один із найдревніших населених пунктів Волинського краю. Перша писемна згадка про нього зустрічається в Іпатіївському літописі під 1227 роком. Приблизно відтоді, із ХІІІ століття, відомий і Жидичинський Свято-Миколаївський монастир, заснований раніше від Почаївської лаври, та його вікопомна святиня — чудотворна ікона Святого Миколая, яка за джерелами датується ХІІ століттям. Як свідчить той же Іпатіївський літопис, саме перед нею прихиляв коліна князь Данило Галицький: «Еха в Жидичин кланятися и молитися к святому Николе».

Джерела: Українська спадщина, Волинь       11.2007


Жидичинський Свято-Миколаївський монастир


Список найважливіших історичних сіл України та їхніх пам'яток

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2005


Сергей ГУПАЛО        Путь к Святому Николаю

Жидичинский Свято-Николаевский монастырь, что недалеко от Луцка, — один из древнейших в Украине. "Літопис Руський" говорит: 6 декабря 1227 года Даниил Галицкий именно в Жидичин приехал молиться Святому Николаю Мирликийскому, чтобы обрести силы в то тяжелое время, когда нужно было укреплять Галицко-Волынское княжество для борьбы с монголо-татарами.

Збережений текст      джерело: Киевский ТелеграфЪ      2004