Подорож Україною
 
   

   
Київ > Музей «Київ в мініатюрі»

До Гідропарку у Києві приїздять аби відпочити. Задля цього тут створені всі умови. Чимало атракціонів, розважальних закладів та пляжів. Між тим, чимало киян та гостей столиці обирають відкритий відносно недавно (23 червня 2006 р.) музей під відкритим небом, який носить назву «Київ в мініатюрі». Розташувався він поблизу ресторану «Млин».

Міні містечко має свій міні Хрещатик з Майданом Незалежності, а міні Дніпро перетинає чотири головних мости : Московський, Пішохідний, Метро та Південний. Досить натурально виглядають копії Михайлівського собору, Софії Київської і її дзвіниці, Золотих воріт, дзвіниці Києво-Печерської лаври, Фроловського монастиря, Георгіївської церкви при Видубицькому монастирі, костьолу св. Олександра. Макет аеропорту " Бориспіль" з літаками виглядаю настільки природно, що виникає враження: от-от повітряні судна відправляться до подорожі.

Моделі музею «Київ в мініатюрі» виготовили архітектор-дизайнер О.Хохлов, керівник макетної майстерні В. Альохін. художник-оформлювач С. Сідоркін. Важлива деталь: виконавці макетів зробили все залежне аби якомога більше наблизити свої копії до оригіналів. А це кропітка робота. Для цього оригінальні споруди детально фотографують, роблять відповідний опис. Допомагає також вивчення історії створення пам’яток історії. Останнього часу тут з’явилася ще одна традиція. Сюди приїздять молоді подружжя. Коли ще можна протягом нетривалого часу та з мінімальними витратами відвідати найбільш відомі куточки Києва?

В одній із київських видань заслужений архітектор України Олексій Чубів і макетники з його майстерні Сергій Куденко й Валерій Алехин розповіли про тонкощі своєї роботи.

Виявилося, що процес створення макета досить довгий і трудомісткий. Над одним експонатом 3–4 майстри працюють кілька місяців. Спочатку справжній об’єкт потрібно сфотографувати, потім обміряти. Потім готується металевий каркас — уже потрібного розміру, що покривається дорогим німецьким або ізраїльським пластиком. Далі йде шар ґрунтовки й олійної фарби. Макети зроблені максимально наближеними до оригіналу: вікна — з оргскла, купола церков сяють золотою фарбою. Усього у планах—зробити 120 макетів.

Розташований «Київ в мініатюрі» у досить затишному місці, поблизу Дніпра. На території музею встановлено чимало зручних лав. Вони майже завжди зайняті. Приємно посидіти у тиші поруч з древнім і вічно молодим Києвом. Хоча і в мініатюрі.

Василий Шимко

Джерела: ХайВей       11.2007Музею «Киев в миниатюре» – уже больше года. На территории в 1,8 га можно увидеть наиболее известные памятники архитектуры в масштабе 1:33. Здесь есть миниатюры Национального банка, Киево-Печерской лавры, телевышки, здания Кабинета министров и Верховной Рады, Золотых ворот, Московского моста, Майдана…

Збережений текст      джерело: Газета 24      2007