Подорож Україною
   

   
Рівненщина > Тараканів

Дубенський форт. Фото 2007 р.  
Дубенський форт. Фото 2007 р. INFOSTORE.ORG
Дубенський форт. Фото 2007 р.  
Дубенський форт. Фото 2007 р. INFOSTORE.ORG
Дубенський форт. Фото 2007 р.  
Дубенський форт. Фото 2007 р. INFOSTORE.ORG
     


Дубенський форт


Богдан ДЕМ'ЯНЧУК        Військове сонне царство

Середньовічне Дубно дорогою якось непомітно перетворюється на приміське село з дивною, як для волинської глибинки, назвою, — Тараканів. Після останнього тараканівського будинку варто з'їхати ліворуч із траси Київ—Чоп на немощену дорогу. Якщо не заблукаєте в тернових чагарниках, усього за кількасот метрів натрапите на феєрію військової інженерної думки середини ХІХ століття — Нову Дубенську фортецю.

Збережений текст      джерело: Газета "Україна молода"      2007


Константин Стогний        Загадки форта. Часть первая

...Дубенский форт, словно магнит, так и тянет к себе туристов, искателей приключений и экстремалов - от местных школьников до польских или российских байкеров. Этот коплекс и в самом деле поражает: и своими масштабами, и какой-то особенной эстетикой изувеченных кирпичных лабиринтов.

джерело: ПОДРОБНОСТИ.UA      2006


...За кількасот метрів від подвір’я, на якому я проводив кожне літо, за автодорогою Київ—Львів, неподалік дорожнього покажчика «с.Тараканів» височів покритий хащами пагорб. Оскільки я був замалий навіть для таких недалеких самостійних прогулянок, на розвідку пішов із старшим братом. І виявилося, що цей пагорб — не простий геологічний вигин земної поверхні, а витвір рук людських. Місцеві жителі називали його просто — форт...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


Ірина Пустиннікова        Тараканів

Окрім каменю та цегли, пішло на будівництво немало й нового як на той час матеріалу - бетону. А чавунні герметичні двері! Чудо цивілізації! А маса лазів, таємних входів та виходів? Диво конспірології! Мав форт власну баню, прачечну, хлібопекарню, прийомний покій на 28 ліжок. У 1901р. зводиться гарнізонна церква в візантійському стилі, яка розмістилася в казематах центральної казарми. Величезний чотирикутник форту містить в собі родзинку, як коктейль - вишеньку. В його середині знаходилось величезне двоповерхове приміщення, куди до цих пір веде кам'яний тунель. Там розташовувались житлові, складські та господарські приміщення для артилерийської роти та штабу коменданта форта.

джерело: Замки та храми України      2003