Подорож Україною
 
   

   
Київ > Сирецький дендропарк

     Рековец П.М.        Сирецький дендропарк

Парк розташований в історичній частині правобережжя Києва - Сирці. За його унікальність йому надали заповідний статус - парк- пам’ятник садово - паркового мистецтва загальнодержавного значення. Основою сучасного Сирецького дендропарка став показовий парк декоративних культур при квітковому господарстві, закладений в кінці 19 сторіччя, власником господарства, німцем Мейером.

джерело: Relax.UA      2009


Сирецький дендропарк у Києві - відмінне місце для відпочинку далеко від міської суєти. Дивно, але факт, - про цей парк багато хто, навіть мешканці Києва, нічого не знають.

джерело: Kievtown.net      2008


Дендропарк складається з двох частин. Першою є старий дендрарій, площею до 2 га, заснований у 1875 році. Основою його був невеликий парковий партер біля будинку власника квітково-декоративного господарства, банкіра Майера. Відносно молодий маточний дендрарій, площею до 5 га, заснований у 1945 - 1965 рр. Основні посадки виконані на початку 1950-х років. У цей період роботу по розширенню асортименту і організації розсадників було доручено Українській дослідній станції квіткових і декоративних рослин і безпосередньо дендрологу М. Птіцину. Результатом його роботи було створення унікального маточника-дендрарія з цінною колекцією дерев і чагарників.

джерело: Веб-енциклопедія Києва      2008