Подорож Україною
   

   
Черкащина > Шевченкове > Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченко"

Моринцы. Здесь родился Шевченко. Фото 2004 р.  
Моринцы. Здесь родился Шевченко. Фото 2004 р. Андрей Тычина

Мальовничі села Черкащини Моринці, Шевченкове, Будище у 1992 році об’єднані у державний історико-культурний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”. Садок вишневий біля хати... Це про будинок у с. Моринцях, де 9 березня 1814 року в сім’ї Григорія і Катерини Шевченків народився син Тарас. Центр заповідника – колишня садиба Тарасових батьків у с. Шевченковому. Хата і сьогодні зберігає речі тієї доби, тут усе дихає любов’ю і шаною до Кобзаря.

У селі Будище зберігся будинок поміщика Енгельгарда, де нині оформлена музейна кімната Т.Г. Шевченка. Поряд – парк, у якому і досі шумлять віти велетенського дуба, в дуплі якого, за переказами, Тарас ховав свої малюнки.

Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка". 20200, Черкаська обл., Звенігородський р-н, с. Шевченкове.

Джерела: Музейний простір України, 7 чудес України       08.2007Перелік історико-культурних заповідників України, їхні адреси та дати створення.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2005


Павлина СЕМИВОЛОС        ЧЕРКАСЩИНА: «СЕРДЕЧНАЯ» НЕДОСТАТОЧНОСТЬ

Богат туристический потенциал одной из центральных областей Украины...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004


В Моринцах большой праздник – в село ведут газ! Земляки Тараса Шевченко через 190 лет после его рождения наконец-то приобщатся к цивилизации – до сих пор условия их быта были в состоянии, близком к временам детства поэта. Полную экскурсию по шевченковским местам вполне можно совершить за один день, если выехать не слишком поздно. От Киева до родины Кобзаря всего 2-2,5 часа ходу в спокойном режиме (около 200 км). Но мы традиционно отправились с ночёвкой...

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2004