Подорож Україною
   

   
Крим > Сімферополь

м.Сімферополь. Дата заснування або першої писемної згадки - 1784 р.

Джерела: Українська спадщина       11.2005


Будинок Ф.Мюльгаузена

Кримський етнографічний музей

Кримський краєзнавчий музей

Кримськотатарський музей мистецтв

Палац М.Воронцова в Салгірці

Прочанський будинок Таранова-Бєлозьорова

Садиба П.П.Палласа

Сімферопольський художній музей


Красуцкая Олеся        Лучшие веломаршруты мая

Транспортировку велосипеда оплачивают в железнодорожных кассах. Поехать в Крым или Карпаты с собственным транспортом стоит от 5 до 7 гривен. Лучшие маршруты мая читай дальше.

Збережений текст      джерело: Газета 24      2008


Ірина Пустиннікова        Неаполь Скіфський

...У ІІІ столітті до нашої ери тут була гіпотетична столиця скіфського царства. Розквіт міста-попередника Сімферополя прийшовся на ІІ - І ст. до н.е... Тут активно проводились розкопки вже з ХІХ сторіччя... Вже в ті часи від Неаполіса мало що залишилось...

джерело: Замки та храми України      2006


Список історичних міст України з датами заснування, або першими писемними згадками з різних джерел. Затверджений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2003


Враження небайдужого від відпочинку в Криму

Збережений текст      джерело: Газета "Україна молода"      2003


В.В.Вечерський        Відродження втрачених святинь

По-перше, після десятиліть антихристиянського й антиукраїнського терору відбудова поруйнованих храмів - справа закономірна й неминуча. Це - як одужання народу після тяжкої хвороби. По-друге, відтворення втрачених храмів не можна ставити на конвеєр, як спорудження житлових будинків. Ми вже стикаємося з небезпекою відвертої чи завуальованої фальсифікації історичних архітектурних пам'яток. Цього не можна допустити, інакше буде дискредитована сама ідея відродження духовності й культури. І останнє: не можна святу справу робити негідними методами, такими, як самочинне проведення робіт, руйнація автентичних пам'яткових структур, увічнення свого "Я" у відтворюваних храмах, "відмивання" грошей, примусове збирання коштів тощо. На жаль, всі ці методи зараз практикуються в Україні. А це є свідченням того, що ми ще остаточно не одужали.

джерело: Пам'ятки України      2000