Подорож Україною
   

   
Крим > Бахчисарай

Печерний Успенський монастир, Бахчисарай.  
Печерний Успенський монастир, Бахчисарай. io.com.ua
Печерний Успенський монастир, Бахчисарай.  
Печерний Успенський монастир, Бахчисарай. io.com.ua
Бахчисарай. Ханський палац. Фото 2007 р.  
Бахчисарай. Ханський палац. Фото 2007 р. io.com.ua
Бахчисарай. Ханський палац. Фото 2007 р.  
Бахчисарай. Ханський палац. Фото 2007 р. io.com.ua
Бахчисарай. Фото 2007 р.  
Бахчисарай. Фото 2007 р. io.com.ua

м.Бахчисарай. Дата заснування або першої писемної згадки - друга пол. XV ст.

Джерела: Українська спадщина       11.2005


Гробниця "Дюрбе Хаджи-Гірея"

Гробниця "Ескі-Дюрбе"

Державний історико-культурний заповідник у м. Бахчисарай

Зінджирли-Медресе

Караїмський цвинтар

Мечеть Тахтали Джамі

Музей археології печерних міст

Музей історії та культури кримських татар

Печерний Успенський монастир

Фортеця і печерне місто "Чуфут-Кале"

Ханський палац


Ірина Пустиннікова        Успенський монастир під Бахчисараєм

...Вже в XVII ст. ходив переказ, що жив колись в цих краях жахливий змій, що пожирав людей та тварин. Греки та генуезці, які населяли цю прекрасну землю в ті часи, звернулися з молитвами до богородиці, благаючи її заступитися, допомогти. І одного разу хтось помітив високо на скелі палаючу свічку. До чудесного місця почали довбати в скелі сходи, а коли добралися туди, то побачили ікону, біля якої лежав мертвий змій...

джерело: Замки та храми України      2010


Монастир знаходиться на окраїні Бахчисараю, а мальовничий краєвид природи та цікавість приваблює не тільки християн, але й просто туристів. Підйом по асфальтованій доріжці вгору, не з легких, але от вона очікувана радість – видніється і сам монастир...

джерело: Християнський портал Кіріос      2010


В нескольких километрах от Бахчисарая прорезало горы живописное ущелье Марьям-дере, что в переводе с татарского означает "ущелье Марии". Тропинка вьется по его дну среди деревьев и кустарников, по бокам поднимаются отвесные скалы. Глядя на ущелье с вершины, понимаешь, что в давние времена люди были мудрее нас и ценили красоту природы, старались жить в гармонии с ней, поэтому для своих домов, а уж тем более для монастырей они выбирали красивейшие места. Вот и здесь много веков назад возник Успенский монастырь, один из самых древних в Крыму.

джерело: Паломничество в Крыму      2010


В двух километрах от Бахчисарая в скале на краю отвесного обрыва, много веков назад возник Успенский монастырь, один из самых древних в Крыму. Существует множество легенд о возникновении храма. По одной из них пастух по имени Михаил увидел на скале в семи саженях от земли икону Богоматери и горящую свечу перед ней. Жители села с большими почестями перенесли икону в селение, но утром она вновь оказалась на том же самом месте на скале. Тогда поняли люди, что Божьей Матери угодно, чтобы ее икона находилась именно здесь. И высекли они в скале храм, а к храму ступени и перенесли туда икону. Явление святой иконы произошло 15 августа, в день Успения Богоматери, поэтому новый храм был посвящен этому событию. А ущелье получило название Марьям-дере — ущелье Святой Марии.

джерело: Наш адрес - Крым      2010


Інна Завгородня        Сад-палац

Бахчисарай схожий на сережку, пірсинг у кам’яному пупі Криму. У вечірній пітьмі гори лише відчуваєш, зате зранку опиняєшся у справжньо­­му оточенні гір. Застиглі хвилі кам’яних брил підбираються все ближче і ближче до дороги, аж поки не випирають прямо на неї, нависаючи над проїжджими й перехожими. Корали будиночків і дворики розростаються вгору і починають проростати просто на скелях, а поселяни у своєму побуті вже мало відрізняються від ластівок або монахів, які селилися поблизу Бахчисарая ще у VI столітті. До старих будинків щільно присусіджуються новобудови, що виступають над дорогою масивними фундаментами та грубими стінами з ракушняку. Каміння – основна стихія цього міста: залиті бетоном нерівні міські площі, дороги з гравію та піску, викладені з місцевого каменю паркани й доріжки, нескінченні сходи, старовинна рудо-червона черепиця, покроплена дощем і поросла мохом... А просто над дахами – природні сфінкси долини річки Чурук-Су: вигадливої форми й незбагненної величі витворені вітром вапнякові «обличчя» до 20 м заввишки.

джерело: Український тиждень      2009


Красуцкая Олеся        Лучшие веломаршруты мая

Транспортировку велосипеда оплачивают в железнодорожных кассах. Поехать в Крым или Карпаты с собственным транспортом стоит от 5 до 7 гривен. Лучшие маршруты мая читай дальше.

Збережений текст      джерело: Газета 24      2008


Описание автомаршрута Бахчисарай — Ходжа Сала - Балаклава - Севастополь - Саки - Евпатория - Мирный — Черноморское - Армянск

джерело: Сегодня      2008


Ірина Пустиннікова        Чуфут-Кале

Чуфут-Кале умовно можна поділити на три частини, які виникли в різні етапи існування міста: Бурунчак ("носик", "мисок" на кримсько-татарській мові), де немає будівель; Старе місто та Нове місто. Висота плато, на якому розташоване печерне місто, над рівнем моря - 540 м. Та підйом долається досить легко (хоча обидва рази, що я тут була, ранніми квітневими ранками, незвичайно дошкуляла спека).

джерело: Замки та храми України      2007


Александр ВЛАСЕНКО        Бахчисарай подарен мне дремотой

Бахчисарай мне всегда представлялся по-ахматовски. Я хотел приехать сюда именно в мае и именно ради самого Бахчисарая

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2006


Список історичних міст України з датами заснування, або першими писемними згадками з різних джерел. Затверджений постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р.

Збережений текст      джерело: Українська спадщина      2003