Подорож Україною
   

   
Черкащина > Умань > Дендропарк "Софіївка"

В  
В "Софіївці". INFOSTORE.ORG
 
"Софіївка". Грот Венери. Офіційний сайт дендропарку "Софіївка"
Дендропарк  
Дендропарк "Софіївка". Павільон Флори. ВІКІПЕДІЯ
Дендропарк  
Дендропарк "Софіївка". Рожевий павільон. ВІКІПЕДІЯ
Дендропарк  
Дендропарк "Софіївка". Фонтан "Змія". ВІКІПЕДІЯ

Уманський державний дендрологічний парк «Софіївка» Національної академії наук України є шедевром світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX ст. Парк розташований на площі понад 170 га на околиці давнього міста Умані Черкаської області. Це зразок пейзажного паркового компонування води, землі, каменів, рослинності, архітектурних споруд і скульптур.

Засновано парк 1796 р. польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь дружини – красуні-грекині Софії та подаровано їй до дня іменин у травні 1802 р. Ідея спорудження парку в романтичному стилі з використанням римської та грецької міфології належала самій Софії.

Автором топографічного й архітектурного проекту, а також керівником усіх робіт на будівництві Софіївки був польський військовий інженер Людвіг Метцель, який зумів на полотно природи і людської праці покласти образи безсмертних героїв гомерівських «Одіссеї» та «Іліади». Будували парк прості українські селяни – кріпаки Потоцького. Щодня на будівництві працювало близько 800 чоловік У надзвичайно стислий термін був створений цей шедевр, що протягом 200 років вражає відвідувачів красою. Дивні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани-водограї, кам’яні гроти – все це можна побачити в неповторно прекрасному парку.

Джерела: Газета "Обрій"       08.2007Олексий-Нестор НАУМЕНКО        Софиевский мусорный "рай"

Некогда удивительный парк с мостиками, прудами и шикарной природой уверенно превращается в грандиозную свалку

Збережений текст      джерело: Газета по-киевски      2007


Василь Біленко        Сто наречених в одному парку

Національний дендрологічний парк «Софіївка» став одним із семи чудес України. Ми вирішили випробувати його «чудесні» властивості на собі. Парк «Софіївка» побудував колишній власник Умані граф Станіслав Потоцький за допомогою надзвичайно обдарованого польського інженера Людвіга Метцеля. Парк було закладено 1796 року, а вже через шість років, 1802-го, граф Потоцький подарував його своїй дружині Софії, на честь якої й названо парк. Софія – грекиня, тож не дивно, що основні мотиви парку – давньогрецька міфологія, грецькі топоніми широко використано в назвах куточків «Софіївки»: Іонічне море, острів Анти-Цирцеї, річка Стікс, підземна ріка Ахеронт. Увесь парк насичений палким коханням Станіслава до своєї Софії (кажуть, то була ще та молодичка!), також простежуються біографічні дані сім’ї Потоцьких.

джерело: МАНДРИ      2007


Андрей Дмитрук        Уманская Анжелика

Мы не будем соревноваться с авторами туристических буклетов и общеизвестных описаний Софиевки — дендрологического и ландшафтного заповедника, лежащего в старинном украинском городе Умани. Всех желающих отсылаю к подобным изданиям, которые найдутся в любой библиотеке. Расскажу лишь о своих собственных впечатлениях и от парка, и от его авантюрной истории, которая даст фору любым выдуманным «Анжеликам»

Збережений текст      джерело: Вокруг света      2006


Ірина Пустиннікова        Браїлів

За часів Богдана Хмельницького Браїлів перетворюється на сотенне містечко Брацлавського полку... ...У 1652 році кам’янецький староста Петро Потоцький здійснив набіг на браїловський маєток... ...Через 11 років цей по суті розбійницький напад оформили як купівлю-продаж, що доказує, що багато які з сучасних бізнес-технологій зовсім не являють собою сучасне ноу-хау, а були апробовані на протязі віків...

джерело: Замки та храми України      2006


...У надзвичайно стислий термін був створений цей шедевр, що протягом 200 років вражає відвідувачів красою. Дивні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани-водограї, кам’яні гроти – все це можна побачити в неповторно прекрасному парку.

Збережений текст      джерело: ОБРІЙ-ПІБ - газета АКБ "Промінвестбанк"      2006


Для того, чтобы побывать во всех местах Украины, связанных со знаменитым родом землевладельцев Потоцких, придётся объехать полстраны. Многочисленным потомкам славных польских воевод принадлежали обширные владения на Тернопольщине, Винничине, Черкасщине, усадьбы в Крыму, Львове, Одессе. Повсюду они строили шикарные дворцы, закладывали роскошные парки, основывали монастыри и храмы. И даже целые города.

Збережений текст      джерело: Андрей Тычина      2006


       Список природних заповідників України

Неповний (на кінець 2005 року) список природних заповідників України - інформація з "ВІКІПЕДІЇ".

Збережений текст      джерело: ВІКІПЕДІЯ      2005


Павлина СЕМИВОЛОС        ЧЕРКАСЩИНА: «СЕРДЕЧНАЯ» НЕДОСТАТОЧНОСТЬ

Богат туристический потенциал одной из центральных областей Украины...

Збережений текст      джерело: Зеркало недели      2004