Подорож Україною
   

    Тут представлено текст публікації Чи ходитимемо на Чорну Гору
Автор -
Василь Кобилюк
Оригінал знаходиться за адресою
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=346
Рік публікації - 2006
Джерело - Українські Карпати

Василь Кобилюк

Чи ходитимемо на Чорну Гору

Саме під такою назвою з'явилась стаття в рубриці "Б'ємо тривогу" в Верховинській районній газеті "Верховинські вісті" № 4 від 20 січня 2006 року.


Її автор - Василь Кобилюк піднімає актуальне питання, до якого не можуть бути байдужі шанувальники Карпат, особливо Чорногори, а якщо точніше ті хто часто подорожує з Дземброні до гори Піп Іван (2028м.) Під статтею підпис і депутата Івано-Франківської обласної Ради, голови всеукраїнського товариства "Гуцульщина", редактора вищевказаної газети Дмитра Ватаманюка.


Тему, яка є вкрай актуальною зараз пропонуємо обговорити відвідувачам центрального карпатського сайту. Друзі, Ваші відгуки та коментарі даної проблеми зможуть змінити становище, що склалося, бо ми з Вами громадськість і не прислухатись до нашої думки ніхто не посміє. Тож запрошуємо перечитати даний матеріал і висловити свою думку кожному. Тільки коректно, цензурно і зважено, бо з Вашими відгуками мені прийдеться зайти не в одні чиновницькі двері. Ще не пізно щось змінити. Група однодумців в Верховині вже сформована, вони обіцяють допомогти, але нас мало, а проект що вимальовується - грандіозний.


Статтю передруковуємо без змін в повному обсязі.


З повагою до всіх Вас автор.

Чи ходитимемо на Чорну Гору


У зв'язку з запланованим будівництвом на території с. Дземброня гірськолижного курорту фірмою "Сімекс", починається масова приватизація земель від центра села в напрямку до г. Піп Іван.


Проблема в тому, що саме тут проходить один з найцікавіших карпатських туристичних маршрутів: с.Дземброня - г. Вухатий Камінь - г. Піп Іван - г. Смотрич - с. Дземброня. Якщо земля місцевими жителями і громадянами, які проживають за межами сільської ради буде приватизована, а пізніше продана "Сімексу" чи іншій комерційній структурі, здійснити кількаденну подорож до Чорної гори стане нереальним. То чому ніхто не турбується про виділення спочатку землі для туристських стоянок, доступу до джерел води? А можливо приватизують навіть саму стежку?


Люди на Піп Іван ходили вже не одне століття і в майбутньому ще більш активно підніматимуться до "Білого слона", але такі подорожі можуть максимально ускладнитись. Серед мандрівників немало як іноземців, що складає престиж Верховинщині, так і жителів району, для них таке сходження вже стало традиційним. Але з часом на цьому традиційному маршруті мандрівники можуть побачити таблички з написом: "Прохід заборонено, приватна власність", а може і наткнутись на воєнізованих охоронців, які будуть зривати туристські намети з приватної землі, гасити вогнища туристів і т.д. Тому поки не пройшла приватизація і власники не одержали приватизаційні акти на землю, потрібно визначитись і зробити так, щоб вся туристська стежка проходила по землях, які не відноситимуться до приватної власності. Враховуючи те, що по такій складній місцевості важко мандрувати одноденними походами, потрібно залишити в розпорядженні для мандрівників ділянки, де туристи зможуть встановлювати намети, влаштовувати бівуаки. Вони повинні мати доступ до джерел води. І взагалі недопустимим є те, коли приватизують землю, якою проходитиме сама стежка як до Чорної гори, так і до інших вершин: Смотрич, Вухатий Камінь, Дземброня, Менчул і ін. Тобто приватизація земель і будівництво самого курорту в Дземброні повинно вирішуватись не на шкоду туризму, який саме на цих теренах чи не найкраще розвинений.


Гора Піп Іван Чорногірський (2028м.) - є чи не найпопулярнішою вершиною в Українських Карпатах після Говерли ( 2061м.) і до неї повинен бути вільний доступ усім - і іноземцям, і українським туристам, і нашим гуцулам, які люблять гірські подорожі і регулярно піднімаються до руїн старої обсерваторії.


Отож сільська і районна влада мали би не допустити непоправимої помилки. Всіх небайдужих до цієї проблеми просимо відгукнутись і запропонувати правильні варіанти виходу з ситуації, що склалася.


Дмитро Ватаманюк

депутат обласної ради,

голова товариства "Гуцульщина"

Василь Кобилюк

командир гірського рятувального підрозділу,

дійсний Член Ради з туризму карпатського регіону

-----------

Читайте відгуки на цю публікацію на орігінальній сторінці на сайті www.karpaty.com.uaОригінал знаходиться за адресою
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=346

Рік публікації - 2006.

Джерело -

Українські Карпати

Першочерговим завданням цього проекту є відродження і розвиток Українських Карпат як туристичного регіону та розвиток активного відпочинку у регіоні.


Див. також:

Карпати

Піп Іван Чорногорський (2021)

Смотрич (1896)

Чорногора


07.2006
Теми, об'єкти: Карпати, Черногора, с.Дземброня, г. Вухатий Камінь, г. Піп Іван Чорногірський(2028), г. Смотрич