Подорож Україною
   

    Тут представлено текст публікації Автентична музика в автентичних горах
Автор -
Дмитро Щербина
Оригінал знаходиться за адресою
http://www.vechirka.kiev.ua/article.php?id_article...
Рік публікації - 2006
Джерело - газета Вечірній Київ

Дмитро Щербина

Автентична музика в автентичних горах

Мальовниче гуцульське село Шешори, що розкинулось серед густо вкритих лісами гір уздовж річки Пістинька, на три дні стало мистецьким центром не лише косівщини та франківщини, а й усієї України. Саме тут, уже вчетверте поспіль, відбувався Міжнародний фестиваль автентичної музики.


Тисячі туристів із різних кінців України та з-за кордону виявили бажання приїхати на фестиваль у Шешори. А подивитись було на що. Творчість визнаних українських гуртів «Гайдамаки», «Вій», «Гуцул Каліпсо», «Перкалабра» прекрасно доповнювали кельтським колоритом добре відомі шанувальникам фольклору по фестивалю «Країна мрій» Кліф Стелптон та Джонатан Шорленд із Великої Британії, а також колективи з Білорусії, Польщі, Естонії та інших країн.

Та попри таке солідне представництво, бюджет шешорського фестивалю значно менший порівняно з «Країною мрій». Через це організатори фестивалю просять туристів, які селяться в наметовому містечку, сплачувати внески по 25 гривень на його розвиток. Але, на жаль, лише незначна свідома частина їх сплачувала. Решта або ж «заховалися» в місцях, не відведених для спорудження наметів, або ж ставили свої «хати» за більш «скромну» ціну на присадибних ділянках, поповнюючи таким чином бюджет місцевих гуцулів. Найспритніші з останніх знайшли й інші способи підзаробити, облаштувавши в себе на подвір’ях цілі домашні кухні.


Загалом програма фестивалю не обмежувалась тільки концертною програмою. Гості Шешор мали змогу переглядати спеціально підібрані фільми в Будинку культури. Влаштовувались й екскурсійні подорожі. Щодня для учасників і гостей фестивалю демонстрували свою вправність майстри різних ремесл.


Безумовно, фестиваль у Шешорах, що вже став традиційним, – це є не лише чудова пропаганда автентичної музики, а й зеленого туризму в Карпатах. Адже чимало відвідувачів фестивалю, яких щороку більшає, ще не раз захочуть приїхати на відпочинок у Шешори. У селі є два водоспади. Мальовничі околиці ваблять первісною природою. А ще тут велика шана до полеглих героїв. ЇЇ втілює великий курган із хрестом під синьо-жовтим і червоно-чорним прапорами.


28 липня 2006 рокуОригінал знаходиться за адресою
http://www.vechirka.kiev.ua/article.php?id_article...

Рік публікації - 2006.

Джерело -

газета Вечірній Київ

"Вечірній Київ" - газета для усіх поколінь. Виходить з вівторка по суботу українською мовою.


Див. також:

Карпати

Фестиваль автентичної музики у Шешорах

Шешори


09.2006
Теми, об'єкти: Карпати, Шешори, фестиваль автентичної музики у Шешорах