Подорож Україною
 
   

    Тут представлено текст публікації Археологічна знахідка європейського значення знайдена на Луганщині
Автор -
Ольга Казьміна

Рік публікації - 2006
Джерело - Луганська обласна державна телерадiокомпанiя

Ольга Казьміна

Археологічна знахідка європейського значення знайдена на Луганщині

03.08.2006


Саме таку попередню оцінку дають деякі вчені вапняковій стіні, що виявлена в Краснодонському районі. Стіна вражає своєю довжиною. Над цим об’єктом працюватиме не один десяток вчених. Втім, навіть, якщо геологи доведуть, що над ландшафтом працювала природа, без людського втручання, вже зараз напевно відомо, що вапняна стіна – явище унікальне.


Вапняк в якості будівельного матеріалу використовується вже протягом сотень тисяч років. Каміння, що викладено неподалік Краснодону, природою чи людиною, вразило вчених. Одні називають її другою Китайською, інші кажуть, що для Донецького кряжу таки витівки природи є досить типовими.


З одного боку, вчені стверджують, що у вапняній стіні безсумнівно вже можна побачити певні будівельні прийоми, які вказують на глибоку старовину. Та обережно роблять припущення, що будівництво нагадує старовинну Трою. З іншого ж боку, науковці вказують, що гряда йде за системою закономірного формування Донецького кряжу. Примирити в суперечці археологів спроможні геологи. Саме вони визначатимуть природу походження вапняної стіни.


Між тим вже зараз вчені одностайно заявляють, що знахідка має безперечну унікальність.Рік публікації - 2006.

Джерело - Луганська обласна державна телерадiокомпанiя


Див. також:

Вапнякова стіна в Краснодонському районі

Донецький кряж

Донеччина

Луганщина

Слобожанщина


09.2006
Теми, об'єкти: Луганщина, вапнякова стіна в Краснодонському районі, Донецький кряж