Подорож Україною
 
   

    Здесь представлен текст публикации Лабіринт під селом
Автор -
Микола ЧЕРНЕГА
Оригинал находится по адресу
http://www.umoloda.kiev.ua/number/432/116/15600/
Год публикации - 2005
Источник - Газета "Україна молода"

Микола ЧЕРНЕГА

Лабіринт під селом

Стародавній Сокілець, що у Дунаєвецькому районі, нещодавно знову підкинув поживу для роздумів археологам та історикам. На Торговій площі цього села з гуркотом утворилося провалля. Щоправда, попри промовисту назву майдану, крамарі тут не виставляють товар і взагалі тут люди не живуть, бо їх ще кілька десятиліть тому переселили у зв'язку з будівництвом Дністровського водосховища.

Так ось, допитливим сокільчанам, які прибігли до провалля, відкрилася дивовижна картина. У чималенькій ямі, що утворилася від різкого просідання грунту, виднілися дві темні дірки, що розходилися в протилежних напрямках. При прискіпливішому огляді у товщі глини помітили акуратно витесаний хід з гостроверхим склепінням. Він тягнувся в один бік на 15 метрів, у інший — метрів на 7. Склепіння і стіни напрочуд рівні, а висотою хід сягає зросту людини. У стінах з обох боків через кожні два метри збереглися ніші, в яких можна стати на повен зріст.

Незвичайною знахідкою зацікавилися науковці і мають намір невдовзі розпочати обстеження об'єкту. Інтриги додає та обставина, що десять років тому на цій же Торговій площі було виявлено (знову ж після провалля землі) інший хід. Спелеологи стверджували, що він складався з двох частин, і загальна довжина їх становила 120 метрів. На жаль, через завал головної галереї продовжити пошуки не вдалося. Однак фахівці не виключали, що від неї може бути відгалуження, але в іншому напрямку. Як бачимо, їхнє припущення підтвердилося.

Отож село Сокілець, яке в давнину мало статус містечка, приховує цікаву історію свого підземелля.Оригинал находится по адресу
http://www.umoloda.kiev.ua/number/432/116/15600/

Год публикации - 2005.

Источник -

Газета "Україна молода"

Щоденна інформаційно-політична газета "Україна молода" видається з 1991 року


См. также:

Подолье

Сокилец

Хмельнитчина


01.2007
Темы, объекты: Сокілець, Хмельниччина