Подорож Україною
 
   

    Тут представлено текст публікації Круглий двір. Тростянець
Автор -


Рік публікації - 2007
Джерело - ВІКІПЕДІЯ

Круглий двір. Тростянець

У 1749 році сини-спадкоємці Тимофія Надаржинського - Йосип, Денис, Герасим, Пилип – збудували Круглий двір.

Час перебування Тростянця у власності сім'ї князя Василя Голіцина припав на період активного садибного будівництва на Харківщині. У цей час такі великі поміщики, як Завадський, Рєпнін, Голіцин та інші створюють у своїх маєтках цілі ансамблі з палацевих, культових і службово-господарських споруд. Голіцини забудовують садибу Тростянець будівлями в стилі російського класицизму. Садибу прикрашав "княжий палац" (поміщицький будинок), безпосередньо до нього примикали парк, оранжереї та кам'яна церква (нині діюча Благовіщенська церква). В Кругломі дворі Голіцин облаштував цирк та стайні.

Круглий двір являє найбільший інтерес із садибних комплексів того періоду. У журналі "Столица и Усадьба" за 1916 р. опублікована стаття Г. К. Лукомського "Тростянець", в основу якої лягли враження автора від відвідин цього маєтку: "...Дуже цікавий цирк князів Голіциних, так званий "Круглий двір", майже цілком збережений. Ця овальна велика будівля являє собою ніби маленьку фортецю з чотирма вежами на кутах та воротами посередині. У цих вежах жили циркові артисти, а також "танцюристки" кріпацького балету, що був у князя Голіцина. Уздовж стін були розташовані стайні і місця для глядачів. Бар'єри лож не збереглися, але кімнати, що слугували артистам, залишилися майже в тому ж вигляді - тепер у них живе обслуга маєтку. В дворі містилася циркова арена просто неба - свого роду грецький або римський колізей. На жаль, ніяких пам'яток цих чудових, за усними розповідями, вистав не залишилося. Все це знищено часом".Рік публікації - 2007.

Джерело -

ВІКІПЕДІЯ

"ВІКІПЕДІЯ (Wіkіpedіa) - це відкрита багатомовна вікі-енциклопедія. Вікіпедія була створена 15 січня 2001 року як англомовний проект для створення онлайн-енциклопедії, де будь-який користувач може редагувати існуючі статті і додавати власні. Ласкаво просимо. Організатором проекту є американська Wіkіmedіa Foundatіon Іnc.. Метою проекту є створення повної, нейтральної, відкритої, вільної від авторських прав енциклопедії на всіх мовах Землі. Проект набув популярності серед користувачів мережі, і пізніше з'явилися розділи Вікіпедії іншими мовами, з українською включно."


Див. також:

Круглий двір

Сумщина

Тростянець


07.2007
Теми, об'єкти: Круглий двір, Тростянець, Сумщина