Подорож Україною
 
   

    Тут представлено текст публікації Хортиця у небезпеці
Автор -
Наталя РОТАЙ
Оригінал знаходиться за адресою
http://www.umoloda.kiev.ua/number/403/235/14580/
Рік публікації - 2005
Джерело - Газета "Україна молода"

Наталя РОТАЙ

Хортиця у небезпеці

Перлина на Дніпрі, українське диво, пуп запорозького духу, острів української духовності... Так називають Хортицю її захисники — люди, які хочуть зберегти для нащадків це справді неповторне мальовниче місце. Втім сьогодні над островом нависла небезпека, яка може за кілька років знищити унікальну заповідну зону. Йдеться про будівництво нового мосту, який з'єднає береги Дніпра і пройде саме через Хортицю.

Міст стане частиною потужної транснаціональної магістралі, що проляже через центр Запоріжжя. Об'єкт, на думку громадськості, дуже потрібний, але з місцем його зведення згодні далеко не всі. «Чому потік транзитного транспорту має йти через центр міста, а не по об'їзній трасі, яку можна збудувати разом із мостом трохи південніше острова? — обурюється народний депутат Лесь Танюк. — Невже проектувальники не розуміли, що це уб'є Хортицю? Ви можете собі уявити, щоб через Кремль проклали, скажімо, газову трубу? А от магістраль через заповідник, виявляється, можна...» «Провести там дороги — це значить поховати під асфальтом і бетоном частину нашої історії, — додає депутат Левко Лук'яненко. — Але ж мера Запоріжжя Євгена Карташова це не обходить». Авжеж, якби пан Карташов опікувався збереженням заповідника, він би не допустив вирубки реліктових дерев, які пам'ятають Богдана Хмельницького, знищення унікальних рослин, занесених до Червоної книги України (а їх на острові близько 600 видів), підриву скель віком 2-4 мільярди років, самовільного захоплення землі та незаконної забудови Хортиці.

Сьогодні острів «прикрашають» зовсім не ті об'єкти, які б личили національному заповіднику: ростуть, неначе підгодовані якісними добривами, бари, клуби, ресторани, розважальні комплекси (сауна, казино, масаж, дівчатка), а також палаци багатіїв. Захисники заповідника говорять, що пан Карташов добряче на цьому нажився і хоче «продовження банкету», тому й наполягає на проведенні мосту саме через ласі землі Хортиці. Тоді мер зможе нищечком продавати заповідні землі так званим інвесторам, які будуватимуть там, що захочуть. Формулювання «інші об'єкти», введене до списку того, що планується збудувати навколо мосту, робить це можливим і навіть законним.

Найгіршим, за словами Леся Танюка, є те, що більшість мешканців Запоріжжя сприймають будівництво злополучного мосту на «ура». «Підгодовані» Карташовим місцеві ЗМІ, як один, співають дифірамби «чудовому проекту, який хочуть зарізати злі дядьки», а народ сприймає все за чисту монету.Оригінал знаходиться за адресою
http://www.umoloda.kiev.ua/number/403/235/14580/

Рік публікації - 2005.

Джерело -

Газета "Україна молода"

Щоденна інформаційно-політична газета "Україна молода" видається з 1991 року


Див. також:

Запоріжжя

Запоріжжя

Нижнє Подніпров'я

Хортиця


10.2007
Теми, об'єкти: Запоріжжя, Хортиця