Подорож Україною
   

    Тут представлено текст публікації У Золочівському замку відкрили Великий палац
Автор -

Оригінал знаходиться за адресою
http://www.zaxid.net/newsua/2009/8/9/180510/
Рік публікації - 2009
Джерело -

ZAXID.NET


У Золочівському замку відкрили Великий палац

9 серпня у Золочівському замку після 25-річної реставрації відкрили Великий палац. У відкриті взяли участь директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, голова Львівської ОДА Микола Кміть та меценат реставрації, народний депутат України від Партії регіонів Петро Писарчук, - повідомляє кореспондент ZAXID.NET.

Голова Львівської ОДА від імені президента України Віктора Ющенка передав всім, хто допомагав у реставрації замку, подяку.

Борис Возницький під час урочистостей зазначив, що близько 25 років тому Золочівський замок було передано під відання Львівської галереї мистецтв. "І ось майже 24 роки ми займаємося його відновленням. До того, як ми сюди прийшли, тут була тюрма. Замок нам дістався у поганому стані. Сюди ніхто не хотів йти працювати, але крок за кроком ми його відновлювали. Допомагала нам українська діаспора з Канади. Пізніше я звернувся до Петра Писарчука і за його сприяння було відновлено другий поверх Великого палацу та його фасад", - зазначив Борис Возницький.

Також він зазначив, що 3 роки тому було відкрито Китайський палац Золочівського замку. Скільки саме коштів вклав у відновлення Великого палацу, П. Писарчук не сказав, і зазначив, що і надалі займатиметься його відновленням.

У Великому палаці є 22 експозиційні зали, у тому числі Тронний або Європейський зал, у якому знаходяться 22 герби європейських держав та портрети із зображенням володарів цих країн.

Окрім того, у Великому палаці є полотна Рубенса, старовинні інтер’єри 17-18 ст, зброя, світильники із кісток іхтіозавра, яким понад 60 млн років.

Минулого року експозиція замку поповнилася Короною короля Данила. Нещодавно у палаці відрили експозицію "Золота кладова України" - виставка в голограмах, яка розповідає про цінності, які зберігаються у Києво-Печерській лаврі.Оригінал знаходиться за адресою
http://www.zaxid.net/newsua/2009/8/9/180510/

Рік публікації - 2009.

Джерело -

ZAXID.NET


Див. також:

Золочів

Золочівський замок


08.2009
Теми, об'єкти: Золочівський замок, Великий палац, Китайський палац, Борис Возницький, Львівська галерея мистецтв